Rubriky:

Tipsport extraliga

Zlínský kapitán má zastavenou činnost! Další dva kluby jsou trestány za fanoušky

18. října 2017 13:19 - Praha
(Aktualizováno: 18. října 2017 14:05)

Hokejisté Zlína se až do konce příštího týdne budou muset obejít bez svého kapitána. Ondřej Veselý za faul kolenem na vítkovického Rastislava Deje, za nějž byl v úterním střetnutí 14. extraligového kola proti Vítkovicím vyloučen na pět minut a do konce utkání, obdržel od disciplinární komise stopku na tři zápasy

 

Dalibor Glück, ČTK

Veselý v polovině třetí třetiny za nepříznivého stavu 3:4 pro svůj tým zasáhl nevybíravým zákrokem kolenem na koleno Deje a rozhodčí Oldřich Hejduk s Petrem Úlehlou ho předčasné poslali pod sprchy.

„Zákrok byl veden čelně na protihráče, který byl v držení kotouče. Ve chvíli, kdy se protihráč pokusil protisměrnou kličkou vyhnout blížícímu se střetu, Veselý vystrčil aktivně koleno proti směru jeho jízdy a zasáhl protihráče do pravé nohy," shledal po zhlédnutí videozáznamu inkriminovaného momentu předseda disciplinární komise Karel Holý.

„Ze svého postavení měl přitom (Veselý) o situaci dobrý přehled a musel si být vědom toho, že přenesením těžiště na pravou nohu a aktivním pohybem kolena s největší pravděpodobností dojde k zásahu protihráče s možností vážného zranění. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil," dodal Holý.

Vítkovice v pětiminutové přesilovce dvakrát skórovaly a nakonec ve Zlíně triumfovaly jednoznačně 7:3. Berani budou svého kapitána postrádat ve venkovním utkání v Pardubicích, doma proti Liberci a v Brně. Do hry se Veselý může vrátit 31. října proti Jihlavě.

Dvoutisícovou pokutu musí z rozhodnutí disciplinárky zaplatit Hradec Králové, jehož fanoušci se v nedělním utkání s Pardubicemi provinili podruhé v sezóně opakovaným, hrubě vulgárním skandováním. Napomenutí pak za stejný prohřešek obdržela Mladá Boleslav, jejíž příznivci se provinili v neděli s Třincem premiérově v ročníku.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..