Rubriky:

Tipsport extraliga

Proč Liberec? Nechtěl jsem se někde v cizině protloukat, přiznává nová posila

14. listopadu 2017 09:24 - Liberec

Vleklá pauza ho už znervózňovala. Reprezentant Marek Kvapil v říjnu předčasně skončil v Chabarovsku a nový klub našel až po více než měsíci. Na tři roky se upsal Liberci. „Cítím se výborně, čekal jsem, že to bude po fyzické stránce horší,“ přiznal 32letý útočník po prvních trénincích s Bílými Tygry.

 

Radek Petrášek, ČTK

Za Chabarovsk jste odehrál jen jedenáct zápasů. Proč jste v KHL skončil tak rychle?

Sám nevím, hned od začátku to tam bylo složité. Od prvního zápasu jsem cítil, že to tam není ideální, a pak už se to jen stupňovalo. Nedokázal jsem to tam zlomit, sám nevím... Prostě to tam nevyšlo. Někdy to tak bývá. Sice se mi to stalo poprvé, ale to je hokejový život.

Byl jste někdy v sezóně takovou dobu bez hokeje?

Ještě ne. Ani zraněný jsem takhle dlouho nebyl, takže to bylo poprvé. A už to bylo docela dlouhé. Zhruba měsíc jsem nehrál a už jsem byl nervózní. Těšil jsem se na led a jsem rád, že jsem se domluvil s Libercem. Má kvalitní tým a vše na vysoké úrovni, takže jsem spokojený.

Mohl jste zůstat i v zahraničí?

Nějaká cizina tam v nabídkách byla, ale nic, kvůli čemu bych se chtěl zase někde protloukat a zkoušet něco nového. Víceméně jsem se už chtěl spíš vrátit do Čech.

A co brněnská Kometa, se kterou jste před půl rokem slavil titul?

Nějaký zájem tam byl, ale chtěl jsem nějakou změnu, takže tam to skončilo.

Liberci jste se upsal na tři roky, je to definitivní návrat do extraligy?

Budu se tady snažit vydržet a snad mě nevyhodí.

Čím jste pauzu vyplnil?

Odpočinul jsem si, první týden jsem nedělal skoro nic. Potom jsem začal chodit na led a individuálně trénovat. Nakonec se to protáhlo na měsíc, už se těším, až do toho zase naskočím.

Jak vnímáte současné postavení Liberce, jemuž zatím extraliga nevychází podle představ?

V tom nevidím velký problém, protože jsem hlavně jeho poslední zápasy viděl na internetu a hokej byl výborný. Myslím si, že jeho kvalita rozhodně neodpovídá současnému umístění v tabulce.

Hodně se bude čekat, že ho pozvednete právě vy, budete pod tlakem. Máte takovou pozici rád?

Tlak si tady nepřipouštím. Samozřejmě vím, že se ode mě něco očekává, ale v zápase na to nemyslím. Každé střídání budu hrát to, co umím.

Hynek Preisler, Právo

  5:2 Litvínov - Třinec 5:2   dohráno
20200219T17:30:00+0100
Litvínov vs. Třinec
Litvínov vs. Třinec
Litvínov
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..