Brno - Vítkovice 1:3Vítkovice otočily zápas v Brně a popáté za sebou venku vyhrály

8. Mallet 1 : 0
22. Sloboda 1 : 1
32. Kurovský 1 : 2
59. Szturc 1 : 3

Hokejisté Vítkovic zvítězili ve 22. kole extraligy v Brně 3:1 a popáté za sebou na ledě soupeře získali plný bodový zisk. Kometě vyšla pouze úvodní třetina, v níž získala jednobrankový náskok, který ale v průběhu deseti minut ve druhé třetině ztratila. Brňané z posledních pěti zápasů na domácím ledě získali pouhé čtyři body.

Daniel Kurovský z Vítkovic se raduje z gólu.

Kometa přitom dostala od úvodních minut soupeře pod tlak. Už v šesté minutě Nahodilův pokus o blafák Bartošák chytil. O dvě minuty později jej překonal Mallet, který pod brankářem Vítkovic protlačil kotouč do sítě.

Brňané mohli svůj náskok zvýšit ve třech přesilovkách, ve kterých si počínali hodně chaoticky. Nevyužili ani 64 sekund trvající početní výhodu pět na tři. Hosté se snažili pouze o rychlé protiútoky, kterým chybělo lepší zakončení.

Ke zvratu nastartovala Vítkovice první přesilovka v úvodu druhé třetiny, kterou využil obránce Sloboda ke srovnání skóre. Po tomto gólu hosté srovnali krok, získali i převahu. Naopak Kometa začala hrát křečovitě, její hra byla upracovaná a nepřesná. Jednu z chyb v rozehrávce využil ve 32. minutě Kurovský, jehož střela proklouzla Vejmelkovi do sítě. I když domácí hokejisté dřeli, nedokázali brankáře Bartošáka překonat.

V závěrečné třetině zvýšili Brňané své úsilí. Dostávali se často k zakončení, kterému chyběla přesnost. V závěru zápasu propásla Kometa možnost vyrovnat při čtyřminutové přesilovce při Trškově vyloučení. Naopak zmar Brňanů podtrhla po ukončení přesilovky třetí branka Vítkovic, kterou vstřelil Szturc.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Mallet (Štencel, H. Zohorna) - 22. Sloboda (O. Roman, Baranka), 32. Kurovský, 59. Szturc (Baranka). Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Vágner - M. Erat, Nečas, Zaťovič - H. Zohorna, J. Hruška, Mallet - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, Nahodil, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.
Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.