Výstroj přišla na poslední chvíli, pak mohl rozhodnout. Rval jsem to na sílu, přiznával Marosz

Jen na lehko a jako divák cestoval v pátek do Třince útočník Rostislav Marosz. V Pardubicích hostuje právě z týmu Ocelářů a neměl tak v 25. kole extraligy proti svému klubu nastoupit. „V půlce cesty jsem se ale dozvěděl, že hrát budu, tak jsem musel rychle shánět výstroj, protože ta zůstala na zimáku. Přivezli mi ji deset minut před utkáním. Ani na rozbruslení jsem nebyl,“ popisoval Marosz, který si v utkání připsal přihrávku na vyrovnávací gól. A kdyby proměnil v šesté sérii i druhý samostatný nájezd, mohl zajistit svému týmu i výhru. Jenomže nedal a o výhře Třince 3:2 rozhodl v sedmé sérii Martin Růžička.

Zleva útočník Rostislav Marosz z Pardubic a obránce Třince Marian Adámek.

Proti Třinci jste původně neměl hrát, vaše výstroj zůstala v Pardubicích, ale nakonec jste nastoupil. Stihl jste se vůbec připravit?

Jel jsem do Třince autem, že se jenom na hokej podívám. Nakonec mi bylo ale řečeno, že budu hrát, a tak jsem čekal na věci, které přijely deset minut před utkáním. Nebyl jsem ani na rozbruslení, jen jsem se snažil připravit se co nejlépe.

Kde vás ta zpráva zastihla?

Někde na cestě. Asi kolem půl druhé nebo tři čtvrtě na tři odpoledne.

Nepřehnal jste to například s obědem, když jste předpokládal, že budete jen na tribuně?

To ne, s obídkem jsem to nepřehnal, ale ráno jsem si trochu zatrénoval a v utkání bylo vidět. Nohy mi nejely tak, jak jsem chtěl. Šlapal jsem zelí dá se říct. Ale vezeme bod a musíme si ho vážit.

Vaše hostování v Pardubicích se dnes natáhlo do konce sezóny. Je to dobrá nebo špatná zpráva?

Hraju tam všechno, mám už v Pardubicích nějakou pozici, za což jsem rád. Teď ještě doufám, že se nám to herně podaří zvednout a dostaneme se do předkola play off.

Na třineckém ledě jste prohrávali 0:2, je ten konečný bod o to cennější, že jste se dokázali vrátit do utkání?

Třinec na nás vlítnul a byli jsme ze začátku všude pozdě. Byli lepší a podržel nás gólman Kacetl. I jemu můžeme hodně děkovat za to, že jsme to dotáhli na 2:2.

Gól na 2:2 jste dali ve čtyřminutové přesilovce, která po gólu pokračovala. Tam byla šance to úplně překlopit.

Jo, to byla škoda. Měli jsme před sebou další dvě minuty přesilovku. Ale Třinec bránil v oslabení dobře a těžko jsme se dostávali do střeleckých pozic. Ale jednou nám to tam padlo a ten bod bereme s pokorou.

V závěru prodloužení jste seděl na trestné lavici. Byly to těžké chvíle?

No, nebylo to příjemné. Byla to moje blbost. Chtěl jsem si podržet puk, ale Růža mi to zezadu vypíchl a musel jsem ho trochu přiháknout. Kluci to naštěstí super odbránili. Škoda těch nájezdů.

Rozhodovaly nájezdy, vy jste šel v páté i v šesté sérii, kdy jste musel dát gól. Jak jste to prožíval?

Jak jsem řekl, necítil jsem se dneska extra dobře, ale nakonec ten první nájezd tam s trochou štěstí spadl. Ten druhý, to jsem si dělal srandu, že chci jednu věc udělat v zápase naplno, a že to stojí úplně za ho... Příště pojedu asi s větší rozvahou.