Rubriky:

Tipsport extraliga

MS florbal 2018

Živě

Výborného emotivní večer. Vůbec jsem do Boleslavi jet nechtěl, přiznal kouč Sparty

24. listopadu 2017 21:52 - Mladá Boleslav

Byl nejsledovanější postavou pátečního souboje. Kouč sparťanských hokejistů František Výborný přijel do Mladé Boleslavi po pěti letech jako soupeř a jeho návrat měl vítěznou příchuť. Jeho mužstvo i díky gólu a dvěma přihrávkám Richarda Jarůška ovládlo bitvu 25. kola Tipsport extraligy 4:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Do Boleslavi jsem se těšil a dopadlo to přesně tak, jak jsem si přál a tajně doufal," usmíval se 26letý útočník, jenž před dvěma lety pomohl právě Bruslařskému klubu k účasti v semifinále play off.

Emotivní večer však prožil hlavně Výborný. Tým z města automobilů trénoval nepřetržitě od roku 2012 a slavil s ním úspěchy. Dovedl ho zpět mezi elitu a v předloňské sezóně s ním vybojoval historickou čtvrtou příčku.

„Vůbec jsem sem jet nechtěl. Říkal jsem to i vedení Boleslavi, že bych zápas radši nehrál. Jsem citlivý člověk a k většině kluků tady mám úžasný vztah. Přirostli mi k srdci. Pět let jsme s nimi tady válčili. Myslím, že jsme tady za ty roky udělali kus práce," přiznal 64letý odborník, kterému se dostalo vřelého přivítání. Domácí kotel navíc v samém závěru utkání sympaticky skandoval jeho jméno.

Dlouhé oslabení ubránili 

„Vážím si toho. Sparta a Boleslav jsou moje dvě hokejové rodiny. Těžko se to dělí. Samozřejmě jsem ale chtěl vyhrát, i když mám v Boleslavi kamarády," ujistil.

Klíčový moment celého střetnutí se udál na konci úvodního dějství. Pražané přečkali za stavu 2:1 dvouminutovou přesilovku soupeře pět na tři, při signalizovaném vyloučení Vrány čelili na ledě chvílemi dokonce šesti protivníkům.

„Se silami to ale bylo dobré, protože jsme vlastně jen stáli a snažili se hrát pozičně. Navíc plus minus jsme věděli, kdo bude zakončovat a David Honzík to i skvěle vychytal. Oslabení jsme dobře odehráli," těšilo sparťanského obránce Jana Švrčka.

Sparta zdolala Boleslav v nejvyšší soutěži už podeváté v řadě.

Jan Švanda, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..