Z prodloužení jsem už trochu v depresi, přiznal útočník. Olomouc je remízovým králem

Olomouc

Hokejisté Olomouce v dohrávce 23. kola extraligy zdolali po prodloužení 3:2 Pardubice. Sérii zápasů, v nichž bodovali, tak natáhli už na osm zápasů a v tabulce po polovině základní části soutěže dál drží lichotivou šestou příčku. Prodloužení, v němž o zisku dvou bodů, rozhodl útočník Jan Knotek, si zahráli popáté v řadě...

Zleva brankář Pardubic Ondřej Kacetl, Marek Voženílek a Patrik Poulíček a olomoucký Jan Knotek z Olomouce.

Po delší době jste byli blízko třem bodům. Nemáte je však. Co k tomu říct?

Máme radost za dva body, ale trošku je tam hořkost z toho vyrovnání, když nám to tam padlo necelé půl minuty před koncem. Z pohledu celého utkání jsme nezačali dobře, první třetina byla hodně špatná, ale měli jsme to dotáhnout do vítězného konce.

Co se v závěru základní hrací doby stalo?

Zbytečně jsme propadli u jejich brány, pak z toho byl závar a padlo to tam.

Následovalo prodloužení, v němž jste se stal domácím hrdinou. Jak jste klíčový moment utkání viděl?

Našlápnul jsem si a jel sám. Přišlo mi, že gólman stojí mimo bránu, tak jsem to zkusil zvednout nahoru a vyšlo to. Lépe dopadnout nemohlo.

Popáté jste zápas dovedli do prodloužení. Co to s vámi dělá?

Musím se přiznat, že dnes jsem byl z toho trochu v depresi. Dřete už několikrát a máte to nadosah. Naštěstí jsme se z toho vyrovnání oklepali a urvali alespoň ten druhý bod.

Ve druhé třetině jste Pardubice přestříleli 20:4. Tam jste utkání mohli a možná i měli rozhodnout...

Oni ve třetí třetině měli pět na tři, také nějaké nebezpečné závary, bereme to.

O čem ta častá prodloužení svědčí?

O tom, že momentálně nejsme schopni dohrávat utkání za tři body. Tentokrát jsme vedli, někdy jsme ale dotahovali a za body byli rádi, ale takové utkání jako toto s Pardubicemi musíme prostě urvat.

Po polovině základní části máte solidních 40 bodů...

Nechci to zakřiknout, Trenéři říkají, že nesmíme být nikdy spokojeni. Myslím však, že když to takto půjde dál a budeme se držet v tabulce ve středu, budeme rádi. Soutěž je ale tak vyrovnaná, že když dvakrát prohrajete, jste zase dole. Nezbývá nám tedy než bodovat dál, co to jde. Víme, o co hrajeme, a nechceme se trápit u dna.

Co musíte v té druhé polovině zlepšit?

Jednoznačně závěry zápasů. Lépe je dohrávat, zkušeněji, nikam se nahnat, abychom to dotlačili k těm kýženým třem bodům.