Plzeň upevňuje vedení v tabulce. Vítkovice opět zničily Spartu. Hradec rychle rozhodl v prodloužení

Hokejová Tipsport extraliga měla v úterý na programu tři bitvy. V dohrávce 19. kola přivítala Plzeň Mladou Boleslav, vyhrála 4:1 a upevnila si vedení v tabulce. Zlín v předehrávce 34. kola prohrál s Hradcem Králové 2:3 v prodloužení. Duel 16. kola hrála Sparta s Vítkovicemi a podlehla 2:4.

Jakub Lev z Vítkovic (uprostřed) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů Karola Slobody (vlevo) a Ondřeje Romana.

Plzeň vládne nejvyšší soutěži, dvanáctkrát v řadě bodovala, z toho jedenáctkrát Škoda vyhrála. Vede už o šest bodů poté, co v mikulášském večeru rychlým nástupem zaskočila Mladou Boleslav. Dva góly dal Milan Gulaš. Plzeňský útočník svůj výkon navíc ozdobil asistencí na uklidňující trefu Miroslava Indráka na 4:1 v čase 39:26.

Zlín nevyužil šanci probít se do první šestky, hosté z Hradce si pojistili druhou pozici před pronásledovateli. V čase 60:33 rozhodl druhou trefou v utkání útočník Martin Látal.

Sparta ztratila šestou příčku. Střed tabulky je hodně našlapaný. Čtvrté Vítkovice ukázaly, že venku v této sezóně umí. Teď vyhrály už počtvrté v řadě, Spartu porazily pošesté za sebou. Sparťané tak nenavázali na čtyři duely, ve kterých bodovali.

Sparta - Vítkovice 2:4
Branky: 20. J. Hlinka, 32. Forman - 14. Lev, 23. Kucsera, 30. P. Zdráhal, 58. Hudeček

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200