Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Komety vyrazili na extraligu do Prahy vlakem s fanoušky

22. prosince 2017 13:30 - Brno

Hokejisté Brna se před polednem vydali do Prahy se svými příznivci speciálně vypraveným vlakem k večernímu extraligovému duelu se Spartou. Polovinu z více než tisícovky pasažérů v Kometa expresu tvořily děti, pro které cesta za hokejem byla dárkem v rámci akce Vánoce s Kometou. Souprava s patnácti vagony vyjela přímo od DRFG Areny, která je domovskou halou Komety.

 

Václav Šálek, ČTK

Vlak dlouhý přes čtyři sta metrů zabral na slepé koleji na ulici Poříčí prostor mezi křižovatkami Nové Sady a Vídeňská. V prvním vagonu za lokomotivou cestovali hráči s celým realizačním týmem.

"Bereme tu cestu stejně jako naše výjezdy k jiným extraligovým zápasům. Jen místo autobusem máme jako dopravní prostředek vlak. Což je v předvánočním shonu možná lepší, než cestovat do Prahy po dálnici. Je to vítané zpestření a také mimořádný zážitek pro naše příznivce," řekl ČTK před odjezdem útočník Komety Martin Zaťovič. Mezi cestujícími byly také brněnské hokejové legendy Jaromír Meixner, Milan Kokš, Ivo Winkler či Vladimír Kříž.

Nápad se zrodil v hlavě majitele klubu Libora Zábranského. "Myšlenku jsme začali rozvíjet koncem dubna při mé schůzce s šéfem Českých drah. Postupně jsme ji dotvářeli a v květnu už vznikl celý projekt. Jsem rád, že se podařil. Doufám, že nám to vyjde i výsledkově a z Prahy přivezeme tři body," přál si Zábranský.

Před dvěma lety oživila Kometa extraligu Hokejovými hrami pod širým nebem, které vyvrcholily v místě bývalého stadionu za Lužánkami zápasy s Plzní a Spartou. "Z hlediska náročnosti byly Hokejové hry daleko pracnější. Z pohledu zapojení bezpečnostních složek je však akce Kometa express srovnatelná," podotkl Zábranský.

Vlak zastaví na nádraží v Libni, tedy necelý kilometr od O2 areny. Po zápase Kometa expres odveze hráče a fanoušky opět do Brna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..