Hradec Králové - Olomouc 2:5Olomouc vyhrála na hradeckém ledě, rozhodla ve třetí části

58. Burian 2 : 5

Tři branky v závěrečné části zajistily hokejistům Olomouce výhru na ledě Hradce Králové, druhého týmu extraligy. Ve 32. kole soutěže Mountfield padl 2:5 a prohrál druhý domácí zápas v řadě před odjezdem na Spenglerův pohár do Davosu.

Olomoucký brankář Branislav Konrád se raduje z vyhraného utkání. Ilustrační foto.

Hosté hned od začátku ukazovali, jak jsou nepříjemní. Favorita vlastně první dvě minuty nepustili z jeho obranného pásma a výborný výkon drželi i dál. Ve 4. minutě měli první velkou šanci. Do samostatného úniku se dostal Knotek, ale Rybár jeho střelu mezi nohy zastavil.

Hradec byl matný, velké problémy mu dělal důraz Hanáků. Náznak možnosti měl sice po Bednářově přihrávce Džerinš, ale Konrád situaci zvládl bez problémů. V 9. minutě už hosté převahu zužitkovali: Výbornou kombinaci s Jerglem zakončil střelou mezi betony Herman.

Ke druhé brance pak hostům pomohla přesilovka. Rybárovi propadl ve 12. minutě nahozený puk a do prázdné branky ho dorazil neodbytný Vlach. Naopak další početní výhoda Olomouci nevyšla. V 16. minutě jim ujela dvojice Dragoun - Šimánek a druhý z nich se trefil pod horní tyč. Matador dal teprve druhý gól v sezoně, byl totiž dva měsíce zraněný.

Od té chvíle se obraz hry začal měnit. Mountfield přidal a v první minutě druhé třetiny mu pomohla jeho velká zbraň, přesilovka. Perfektní kombinaci začal Koukal zadovkou, poté Bednář našel před brankou Köhlera, který tečoval puk za Konráda. Východočeši byli ve druhé části jednoznačně lepší, hrálo se prakticky na jednu branku Jenže Konrád chytal skvěle, při střele Cibulskise mu navíc pomohla tyčka. Poměr střel byl ve druhé třetině 17:0.

Třetí část odstartovala šokem pro domácí fanoušky. Hned ve 41. minutě nenápadně plácl do puku Eberle a Rybár střelu pustil za svá záda. Hosté navíc mohli za chvíli v přesilovce zvýšit, tentokrát však hradecký brankář dobře zasáhl proti Ostřížkovi. Další problém pro Mountfield přišel ve 47. minutě, kdy Káňa dorazil Burianovu střelu a hosté vedli 4:2.

32. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Dragoun), 21. Köhler (Bednář, Koukal) - 9. Herman (Jergl), 12. R. Vlach (Staněk, J. Káňa), 41. Eberle (Dujsík, Laš), 47. J. Káňa (Burian, R. Vlach), 58. Burian (R. Vlach, Eberle)). Rozhodčí: Hribik, Pražák - D. Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5023.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík - Köhler, Dragoun, Šimánek - Bednář, Džerinš, Smoleňák - M. Látal, Koukal, Červený - Cingel, Kukumberg, Berger. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Olomouc: Konrád - Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - J. Káňa, R. Vlach, Burian - Ostřížek, Mráz, Strapáč - Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Domácí sice měli dvě vyložené příležitosti, Červený ani Bednář ale neuspěli. Naopak Olomouc se prosadila při power play, již začali hrát Hradečtí už tři minuty před koncem.