Rubriky:

Tipsport extraliga

Fanoušci Plzně jsou snad nepoučitelní. Jihlava platí za urážející rolbaře

11. ledna 2018 12:05 - Praha
(Aktualizováno: 11. ledna 2018 12:36)

Hokejová Plzeň obdržela od disciplinární komise extraligy další dvě pokuty za hrubě vulgární skandování svých fanoušků na adresu soupeře a rozhodčích. Úřadující lídr soutěže musí za prohřešky v duelech s Libercem a Vítkovicemi dohromady zaplatit 50 tisíc korun, navíc má na jedno utkání podmínečně uzavřený kotel na domácím stadiónu. Trestány jsou však i další kluby - Zlín, Hradec Králové a za neobvyklý důvod i Jihlava.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Kromě urážlivého skandování se plzeňští příznivci ve středečním utkání s Vítkovicemi provinili i vhozením plastové láhve na ledovou plochu.

„S přihlédnutím k opakování, četnosti a rozsahu přestupku byla Plzni uložena za nesportovní chování fanoušků v utkání s Libercem finanční pokuta ve výši 20 tisíc korun, za nesportovní chování fanoušků v utkání s Vítkovicemi pak třicet tisíc korun," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý s tím, že za vhození láhve obdrželi Západočeši podmínku, jelikož šlo v probíhající sezóně o první provinění podobného typu.

Současně Holý rozhodl o uzavření sektoru 112, tedy kotle plzeňských fanoušků, ve kterém byly pokřiky iniciovány, na jedno soutěžní utkání s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 5. února.

Za pokuty už 142 tisíc

Fanoušci Plzně se vulgárního skandování dopustili v probíhající sezóně již podeváté, za což byl klub nejprve potrestán napomenutím, jedenkrát pokutou ve výši 2 tisíc korun, dvakrát desetitisícovou pokutou, třikrát pokutou ve výši 20 tisíc a dvakrát pokutou ve výši 30 tisíc. Dohromady tak Indiáni museli zaplatit už 142 tisíc.

Finančnímu postihu však neušly ani další kluby. „Fanoušci Zlína se v závěru pátečního utkání se Spartou provinili vhozením plastových láhví na ledovou plochu a dále pak opakovaným, hrubě vulgárním skandováním na adresu soupeře a jeho hráčů," vypočítává Holý. Za porušení povinnosti pořádajícího klubu přijdou Berani o pět tisíc, stejnou částku pak musí uhradit za vulgarity diváků.

Za odpálení pyrotechniky v sektoru královehradeckých fanoušků při utkání v Jihlavě musí Mountfield zaplatit pět tisíc korun, stejně vysokému trestu však ze stejného zápasu neunikla ani Jihlava. Důvod? Poněkud neobvyklý! „Šlo o urážky, hrubé chování a slovní napadení rozhodčích, kterého se v průběhu utkání dopustili pracovníci materiálně-technického zabezpečení na Horáckém zimním stadiónu, konkrétně obsluha rolby," vysvětluje Holý.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..