Vítkovice prohrály v Třinci a jsou stále poslední

TŘINEC

Hokejisté Vítkovic se nadále trápí a po vysoké porážce na ledě Třince 1:6 zůstávají i po nedělním pátém extraligovém kole na dně tabulky osamoceni s jediným bodem. Domácí Oceláři naopak zaznamenali první výhru v sezóně a vylepšili svou bilanci na pět bodů. Třinec se prosadil třikrát v početní převaze a jednou dokonce v oslabení.

Ostravané přijeli do Třince v pozměněné sestavě a v brance se na začátku místo Pince objevil dvacetiletý Štěpánek, který si odbyl v extralize premiéru. Čisté konto dokázal držet jen do 14. minuty, kdy jej při přesilové hře překonal po Martynkově přihrávce Kudrna. Přestože třinečtí hráči pak byli až do konce úvodní části častěji nastěhováni v obranné třetině Vítkovic, překonat jejich brankáře už nedokázali.

Střeleckou produktivitu si domácí dokonale vylepšili ve druhém dějství. Hned po 33 vteřinách Štěpánek po Skořepově střele kapituloval podruhé. Když ve 27. minutě nezabránil gólu ani po Peterkově střele, odjel Štěpánek na střídačku a do vítkovické branky se postavil Pinc. I on však v druhé části dvakrát kapituloval, když ho překonali Kroupa a Korhoň. Čtrnáct sekund před druhou přestávkou pokazil třineckému Bieglovi čisté konto Gulaši.

Vítkovickým se nedařilo a nedokázali využít ani jednu z deseti přesilových her. Navíc ještě v početní výhodě inkasovali, když v 54. minutě po úniku s Kudrnou skóroval Skořepa. Oceláři si tak spravili chuť po pátečním utkání ve Vsetíně, kde vedli ještě v 54. minutě 4:1 a nakonec podlehli po samostatných nájezdech.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Kudrna (Martynek), 21. Skořepa (Kroupa), 27. Peterek (Martynek), 34. Kroupa (Polanský), 40. Korhoň (Polanský), 54. Skořepa (Kudrna) - 40. Gulaši (T. Káňa). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2053.
Třinec: Biegl - D. Seman, Výtisk, Tesařík, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas. Trenér: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Vítkovice: J. Štěpánek (27. Pinc) - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Dresler, od 21. navíc Chmelíř - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Kropáč - Köhler, Tomášek, T. Káňa. Trenér: Holaň a Trličík.