Vary opět bodovaly, v prodloužení porazily Litvínov

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů dokázali i v nedělním pátém kole extraligy bodovat, když v prodloužení zdolali Litvínov 2:1. Hostům se sice podařilo v samotném závěru vyrovnat, vítězství Západočechů však v prodloužení zařídil při vlastním oslabení kapitán Václav Skuhravý.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej hraný ve vysokém tempu. Od konce 7. minuty hráli Západočeši dvě přesilovky, největší šanci - Dvořákovu střelu v 11. minutě - ovšem litvínovský brankář Hübl kryl. Litvínov si brankové příležitosti vytvořil až v závěru prvního dějství. Ve 20. minutě Benda nastřelil gólmana Mensatora a Bednařík jeho branku minul.

V první desetiminutovce druhé třetiny působil Litvínov o něco kompaktněji. Ve 25. minutě byl Mensator pozorný při pokusu Kubinčáka, ve 29. minutě pak na druhé straně v přesilovce ohrožovali brankáře Hübla zdálky Dobroň s Kraftem, zblízka se kotouč za jeho záda pokoušel dostat Skladaný. Od 31. minuty Litvínovští hráli téměř dvě minuty v pěti proti třem, ale málem se měnilo skóre na druhé straně, když ujeli karlovarští Kraft s Milanem Procházkou. Posledně jmenovaný ovšem těsně přestřelil.

V 34. minutě měl na hokejce gól domácí forvard Dvořák, ale šanci neproměnil. Za dvě minuty se domácí fanoušci radovali poprvé, když kotouč pod horní tyč Hüblovy branky zavěsil Milan Procházka. Ve 37. minutě se zaskvěl Mensator při fantastickém zákroku po Bednaříkově střele a při pokračující útočné akci Severočechů vychytal i Hranáče. Ve 39. minutě své slibné příležitosti nezužitkovali domácí Kraft a Dvořák.

Od 46. do 50. minuty s chutí hrající domácí podnikali jeden útok za druhým, ale hosté odolávali. V 56. minutě se do stoprocentní gólové šance dostal Skladaný, ale jeho střelu zastavila horní tyčka. Potom Mensator bravurně vyrazil Ťupovu střelu, ale v 59. minutě karlovarský gólman přece jen kapituloval, když se zblízka prosadil Jánský a vyrovnal tak na 1:1.

V čase 59:30 se Litvínov domáhal vítězného gólu, ale sudí Šindler po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal. Do prodloužení vstoupili Litvínovští v početní převaze čtyř proti třem, ale Mensatora nepřekonali. Naopak již ve druhé minutě prodloužení po Kumstátově individuální akci přehodil brankáře hostí Skuhravý.

Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Milan Procházka (Košťál), 62. Skuhravý (Kumstát) - 59. Jánský (Lukeš). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3250.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Machulda, Kraft, Skladaný - Dvořák, Milan Procházka, Košťál - Tvrdek, Pech, Borovanský. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: J. Hübl - Skuhrovec, Hranáč, Bombic, Ťupa, Gýna, Morava - Prorok, Reichel, Kubinčák - Benda, Lukeš, Trávníček - Jenáček, Kopecký, Bednařík - Jánský, Černý, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.