Sobotka rozhodl o výhře Slavie nad Třincem

Vladimír Sobotka rozhodl o vítězství hokejistů Slavie Praha nad Třincem v šestém kole extraligy. Mladý útočník, jenž v loňském souboji play-off se stejným soupeřem utrpěl otřes mozku po tvrdém zákroku obránce Frola, vstřelil Třinci dvě branky. Tu druhou si schoval až na 58. minutu a rozhodl tak o výhře 4:3.

Odveta za čtvrtfinále minulého ročníku Třinci dlouho nevycházela. Už v první minutě využil teče hostujícího beka slávistický kapitán Beránek a nápor domácích zastavoval gólman Biegl jen s vypětím všech sil. Bednář v rozhodujícím okamžiku nepřehodil jeho betony, obránci hostů se však překonávali při vyloučení Semana.

Jakmile se Třinečtí ocitli v pěti, vyrovnali. Nahození obránce Výtiska Franěk neviděl. Domácí se ale klepali o výsledek jen o přestávce. Sobotka po pauze přešel přes dva soupeře a zavěsil pod Bieglovu horní tyčku.

Bednář vzápětí nedokázal bekhendem proměnit nájezd, ale renomé si napravil krátce před druhou přestávkou. Přesilovku využil ránou od modré. Ještě předtím ale nahradil Fraňka v domácí svatyni Hronek, jenž se předvedl při šanci Tomase, na Zálešákovu střelu už ale nedosáhl.

Slavia Praha - Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Beránek, 22. Sobotka, 40. Bednář (Kadlec), 58. Sobotka (Kadlec) - 13. Výtisk, 45. Zálešák (Razingar), 55. Martynek (Peterek). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 2236.
Slavia: Franěk (25. Hronek) - Kadlec, Pojkar, Kolařík, Žižka, Špila, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sobotka - L. Havel (21. Endál), Vlasák, Dlouhý - Bednář, Divíšek, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Třinec: Biegl - D. Seman, Výtisk, Tesařík, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.