Jágr ze střídačky dovedl Kladno k první výhře! Jihlava zdolala Litvínov a vede baráž

Baráž o hokejovou extraligu pokračovala v neděli třetím kolem, které zamíchalo pořadím v tabulce. Litvínov prohrál v Jihlavě 4:1 bitvu o první místo. Poprvé zabralo Kladno, které i díky radám Jaromíra Jágra ze střídačky zdolalo Karlovy Vary 3:1 a přihlásilo se do bojů o postup.

Jaromír Jágr z Kladna (vpravo) sleduje zápas s Karlovými Vary ze střídačky.

Litvínovští hokejisté vyhráli oba úvodní barážové duely, ale v bitvě dvou extraligových celků poprvé narazili. Jihlava se prosadila dvakrát při nestejném počtu hráčů na ledě, v první třetině skóroval v oslabení Jiránek, ve třetí třetině pak v přesilovce vstřelil vítězný gól Kajínek.

Severočeši vzápětí ještě museli bránit dlouhé oslabení poté, co byl na 5+10 minut vyloučen Frolo. Verva se sice ve čtyřech ubránila, ale následně zvýšil domácí Hubáček. Přesilovková trefa Hübla už přišla pro Litvínov příliš pozdě. Navíc při risku hostů bez brankáře skóroval ještě Zeman.

Kladenští Rytíři po dvou porážkách od extraligových týmů slaví zisk prvních tří bodů a posun na třetí místo. Na úvodní Kautův gól v první třetině stačil rychle odpovědět Flek. Ve druhé třetině ale vrátil domácím vedení svým prvním gólem po třech letech Kehar a v samotném závěru pojistil vítězství Přikryl.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.