Rubriky:

Tipsport extraliga

Disciplinární komise snížila Brnu pokutu za řádění fanoušků

18. dubna 2018 08:50 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy snížila Kometě Brno pokutu za nesportovní chování fanoušků ve druhém zápase čtvrtfinále play off 14. března ve Vítkovicích. Místo 100 000 korun zaplatí Brno poloviční částku.

 

Igor Zehl, ČTK

Vedení Komety podalo proti trestu odpor a disciplinární komise se proto případem zabývala znovu. Její členové Karel Holý, Tomáš Jelínek a Vladimír Macholda v tiskové zprávě uvedli, že původní trest byl uložen v souladu s řády soutěže, přesto jej snížili.

"Incident neměl - až na krátké přerušení zápasu - vliv na výsledek utkání a podle dostupných informací při něm nedošlo k žádnému úrazu, který by si vyžádal lékařské ošetření," uvedla komise v tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje. Opět ale zdůraznila, že šarvátky ve Vítkovicích, které ukončil až zásah police, vyprovokovali fanoušci hostujícího klubu.

Brňané mají potíže s fanoušky i na vlastním stadiónu. Na základě nového pravidla postihujícího vulgární skandování dostali podle dostupných informací celkem dvanáct trestů v souhrnné výši 120 000 korun. Na začátku února se pak kluby rozhodly, že další tresty nebudou zveřejňovat.

Vedení Brna se poslední pokutu rozhodlo výrazněji nekomentovat s ohledem na fakt, že tým bojuje v play off. K události se chce vrátit až po sezóně. "Z mého pohledu jde o jednoznačné selhání pořadatelské služby a jednotlivců ze sektoru hostů," uvedl majitel klubu a hlavní trenér Libor Zábranský na klubovém webu.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..