Tipsport extraliga

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy! Jágrovo Kladno je mimo hru

20. dubna 2018 17:51 - Praha
(Aktualizováno: 20. dubna 2018 20:29)

Hokejisté Karlových Varů se opět po roce vracejí do extraligy. Rozhodl o tom získaný bod na domácím ledě za porážku s Litvínovem 0:1 v prodloužení v předposledním barážovém kole. Ze hry o postup je po domácí prohře s Jihlavou 1:2 Kladno, které před posledním kolem ztrácí na druhý Litvínov čtyři body.

Kubeš Slavomír, ČTK

Záchranu má ve svých rukou před nedělním závěrem prolínací soutěže Litvínov, který bude hostit již jistě nepostupující Kladno. Jihlava ztrácí na druhé Severočechy jeden bod a na svém stadiónu přivítá už postoupivší Karlovy Vary.

Výsledek v západočeských lázních hrál do karet oběma týmům, již před utkáním jej hodně tipovali sázkaři a zápas se nakonec odehrával podle předpokládaného scénáře. Až do 47. minuty se hrálo bez vyloučení, diváci viděli minimum šancí na obou stranách.

Zpestřením byla jen přesná trefa domácího Kohouta z poloviny zápasu, která však kvůli hraní vysokou holí nebyla jako gól uznána. Po vypršení šedesáté minuty za bezbrankového stavu začali domácí slavit postup, Litvínov pak vybojoval kýžený bod navíc v prodloužení díky přesilovkové trefě Mikúše.

Kladenští hokejisté si před vlastními fanoušky proti Jihlavě postupovou naději neudrželi. Na branku Anděla z úvodní třetiny sice dokázal odpovědět v prostřední části svojí premiérovou trefou v kladenském dresu obránce Lenďák, ale v 57. minutě nakonec zpečetil osud Rytířů vítěznou brankou hostů Diviš.

Fanoušci se ani tentokrát nedočkali startu Jaromíra Jágra, který sice už ve čtvrtek trénoval, ale v pátek opět jen udílel rady na střídačce.