Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraligu bude pískat rozhodčí, který jako jediný třikrát rozhodoval finále mistrovství světa

31. května 2018 17:53 - Praha

Čtyři roky prožil v KHL, v nejsledovanější evropské hokejové lize. Od nové sezóny bude rozhodčí Antonín Jeřábek působit zpět v české extralize. Do nejvyšší soutěže se vrací muž, který jako jediný rozhodoval třikrát finále mistrovství světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem rád, že jsme se rychle a korektně domluvili. Působení v zahraničí mě profesně posunulo a věřím, že to zúročím i v nejvyšší domácí soutěži. V tomto směru je pro mě návrat do extraligy novou, významnou a motivující výzvou," nechal se slyšet šestatřicetiletý hlavní rozhodčí.

Jeřábek se zúčastnil sedmi světových šampionátů a dvou olympijských turnajů, v Tipsport extralize a KHL, do níž přešel jako první český rozhodčí, odřídil více než 550 zápasů.

„Extraliga získává jednoho z nejuznávanějších evropských sudích. Vzhledem ke zkušenostem, které doma a v zahraničí získal, bude určitě i skvělým příkladem a inspirací pro mladší kolegy," uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler, sám bývalý uznávaný muž v pruhovaném.

Jeřábek začal s rozhodováním v šestnácti letech. V roce 2013 byl vyhlášen nejlepším rozhodčím Tipsport extraligy. Zúčastnil se mistrovství světa v letech 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017 a 2018 a zimních olympiád v letech 2014 a 2018. V letech 2012, 2013 a 2017 řídil finále mistrovství světa.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..