Svoboda vychytal Slavii výhru v Třinci

Hokejisté Třince prohráli podruhé za sebou extraligový zápas po samostatných nájezdech. V pátek nestačili v domácím prostředí na pražskou Slavii, která tak připsala pátou výhru za sebou. O zisku dvou bodů pro hosty rozhodl Tomáš Vlasák, zásluhu na výsledku 2:1 měl i brankář Adam Svoboda, který oblékl dnes dres Slavie premiérově.

Zápas začali lépe domácí. V 5. minutě vyslal uzdravený kapitán Peterek přesnou přihrávkou do nájezdu Martynka, ale nová aktivizace v brance Slavie jeho střelu kryla. Stejně úspěšný byl Svoboda také o minutu později, když zlikvidoval dělovku Skořepy.

Pražané vážně zahrozili v 10. minutě při vyloučení Martynka, Tomica ale nastřelil jen pravou tyčku třinecké branky. V polovině úvodní třetiny pak měli domácí velkou šanci skórovat. Polanský však samostatný nájezd, který nepřesný rozhodčí Turčan nařídil za faul Bednáře neproměnil. Bez branek se hrálo až do 37. minuty, kdy se k odraženému puku po Čermákově střele dostal Sup a pohotově překonal Danečka v třinecké svatyni.

Poté se opět zviditelnil sudí Turčan, který byl po zápase za svůj nevyrovnaný výkon od komise rozhodčích potrestaný. Tomica fauloval Kroupu, ale Turčan poslal na trestnou lavici na deset minut domácího obránce a protestujícího Peterka poslal do kabin. A diváci poté zasypali ledovou plochu odpadky.

Závěrečná třetina rychlého důrazného hokeje se střelecky lépe povedla domácím, kteří po šesti odehraných minutách zásluhou Výtiska vyrovnali. Otočit vývoj ve svůj prospěch pak domácí mohli v 57. minutě, Svoboda v brance Slavie byl proti Martynkově nájezdu pozorný.

Po 60 odehraných minutách tak následovalo prodloužení, ve kterém rozhodnutí nepadlo a přišly tak na řadu samostatné nájezdy. Ve třinecké brance vystřídal Danečka Vojtek, který po třech neúspěšných domácích pokusech nezareagoval na střelu Vlasáka, který rozhodl o vítězství Slavie.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Výtisk (Skořepa) - 37. Sup (Čermák), rozhodující sam. nájezd Vlasák. Rozhodčí: Turčan - Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Kroupa 10 min., Peterek (oba Třinec) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2760.
Třinec: L. Daneček (65. Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Hašek, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek (40. J. Daneček ml.), Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas, od 40. navíc Steber. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Žižka, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vlasák - Dlouhý, Doležal, Vondrka, od 23. navíc Sobotka. Trenér: Růžička, Weissmann a Kalous.