Znojemská krize se po prohře se Vsetínem prohloubila

ZNOJMO

Trápení hokejistů Znojma prodloužila nedělní prohra na domácím ledě s posledním týmem tabulky Vsetínem v poměru 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 21. minutě Tomáš Demel, brankář Martin Štefl podruhé v sezóně udržel čisté konto. Znojemští Orli z posledních osmi zápasů sedmkrát prohráli.

Znojmo bez zraněného útočníka Dopity trestuhodně promarnilo v úvodu utkání hned čtyři přesilové hry a tím se jen prohloubila jeho současná krize. Do třinácté minuty odehrál Vsetín pouze pět minut v plném počtu. Orlům se ale přesilovky nedařily, nepřesně kombinovali a na jejich profesorsky chladný hokej platila bojovnost soupeře. Vsetínský brankář Štefl stačil v pohodě krýt několik nedůrazných střeleckých pokusů domácích útočníků.

Hned v úvodu druhé třetiny Vsetín vsadil na důraz, získal územní převahu, kterou zužitkoval ve vedoucí branku. Domácí obránci nechali volný prostor před brankou Stantienovi, který sice ani po dvou pokusech z bezprostřední blízkosti Trvaje nepřekonal. Stantien ale ještě stačil poslat kotouč vedle stojícímu Demelovi, jenž jej poslal pohodlně do sítě.

Ani po tomto varování se ale hra Orlů nezlepšila. Naopak nechávali protivníkovi prostor k zakončení a od dalších branek je zachránil pouze výborně chytající Trvaj. Ten stačil krýt ve 25. minutě Sakrajdovo sólo a vzápětí zlikvidoval Stantienovi vyloženou šanci. Znojmo zahrozilo pouze jednou, když po rychlém protiútoku trefil Růžička ve 25. minutě tyč.

Domácí útočníci propásli i další nabídky na případné vyrovnání při přesilových hrách. Jejich výkon ale jen potvrzoval přetrvávající krizi. Znojemským útočníkům se často nedařilo vůbec překonat střední pásmo. Pokud se už dostali do třetiny soupeře, tak se o střelecké příležitosti a často i o pásmo připravili nepřesnými kombinacemi.

Trenér Hořava se pokusil v závěrečné třetině vyburcovat své svěřence přeskládáním útočných řad. Ani tento tah mu ale nevyšel. Orli sice zrychlili pohyb, v koncovce však pokračovala jejich neškodnost. K vyrovnání nepomohla ani necelé tři minuty před koncem sázka na hru bez brankáře. Při ní ale zachránila Znojmo od druhé branky nepřesná střela Stantiena.

Znojemští Orli - Vsetínská hokejová 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 21. Demel (Stantien). Rozhodčí: Bolina - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 2680.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Kotaška, Jareš, Čakajík, Šmach - Harand, Pucher, Plášek - J. Svoboda, Haman, Erat - M. Růžička, Vaškovič, Selingr - Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Balčík, Horák, Galvinš, Štach, Bolf - Grill, Stantien, Demel - Rob, Berzinš, Sakrajda - D. Květoň, Kucharčík, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.