Rubriky:

Kontinentální liga

Josef Jandač, náš nový trenér! A celá kabina spustila potlesk

18. července 2018 15:10 - Magnitogorsk/Praha

Vešel do kabiny, postavil se před své nové svěřence, kteří mu, když jim byl oficiálně představen jako nový hlavní trenér, zatleskali. Bývalý kouč české hokejové reprezentace Josef Jandač i se svým asistentem Jiřím Kalousem začali od neděle svou novou kapitolu u hokejistů Magnitogorsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Chtěl bych říct, že je třeba se připravit na začátek sezóny, je to pro nás důležité, abychom hráli rychlý hokej a všem soupeřům se proti nám hrálo těžko. A je jedno, zda doma nebo venku," nastínil Jandač pro oficiální klubové stránky.

Tréninkový kemp v Magnitogorsku povede do příští středy, hned o den později s týmem odcestuje na další do německého Garmisch-Partenkirchenu. Tam jej během necelých dvou týdnů čekají i první dva přípravné duely, ten nejbližší 4. srpna proti Podolsku.

Kádr Metallurgu prošel během léta poměrně zásadní obměnou. K nejvýznamnějším posilám patří finský útočník Iiro Pakarinen z Edmontonu, ruský forvard Nikolaj Kuljomin z NY Islanders a jeho krajan obránce Viktor Antipin, jenž se do Magnitogorsku vrací po roce stráveném v Buffalu.

Naopak citelnou ztrátou je odchod útočníka Jana Kováře, který se po pěti letech strávených v klubu rozhodl zkusit štěstí v NHL, v níž podepsal smlouvu s Ostrovany.

„Máme ještě jedno volné místo v sestavě. V obraně mám jasno, v útocích se mi rýsují dvojičky. Chci poznat hráče, jak reagují v různých situacích a podle toho se budu rozhodovat," prohlásil Jandač s tím, že kapitánem dvojnásobných vítězů Gagarinova poháru zůstane zkušený útočník Sergej Mozjakin.

„Tým je silný, máme mladé a talentované hráče, je třeba jim dát šanci," tvrdí Jandač, jehož soutěžní premiéra na střídačce Magnitogorsku čeká 2. září doma proti Slovanu Bratislava.

škv, rjm , Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..