Nižněkamsk - Jekatěrinburg 0:3Kovář podruhé za sebou v KHL neinkasoval

Moskva

Brankář Jakub Kovář neinkasoval v druhém utkání Kontinentální hokejové ligy za sebou a vychytal Jekatěrinburgu vítězství 3:0 v Nižněkamsku. Avtomobilist, jenž je nejlepším týmem Východu, si díky výhře zajistil výhodu domácího prostředí pro úvodní kolo play off.

Brankář Jakub Kovář přichází na sraz hokejové reprezentace.

Třicetiletý Kovář si připsal nulu už v úterním duelu proti Čeljabinsku (3:0). K osmému čistému kontu v sezoně v pátek český reprezentant potřeboval 23 zákroků.

Třetí gól v dresu Viťazu Podolsk po přestupu v závěru roku ze Slovanu Bratislava vstřelil Michal Řepík a pomohl k obratu v utkání Čerepovcem. Severstal vedl v Podolsku ve 25. minutě 3:0, ale nakonec prohrál 3:5.

Řepík ve 42. minutě třináctým gólem v sezoně vyrovnal a o minutu později přihrál na čtvrtý gól Alexandru Sjomonovi. Když v 53. minutě i za asistence obránce Vojtěcha Mozíka vstřelil pátou branku domácích Gennadij Stoljarov, zamířil gólman Severstalu Dominik Furch rovnou do šatny a zápas dochytal Alexej Artamkin.