Kazaň - Jekatěrinburg 1:2 SNKovář v nájezdech vychytal Jekatěrinburgu výhru nad Kazaní

Moskva

Jakub Kovář vychytal hokejistům Jekatěrinburgu v KHL vítězství 2:1 po samostatných nájezdech v Kazani. Český brankář v utkání zneškodnil 24 střel obhájců Gagarinova poháru, v rozstřelu zastavil pět domácích nájezdů.

Jakub Kovář během tréninku hokejové reprezentace před turnajem Švédské hokejové hry.

Kovář po zásahu pukem nedochytal nedělní zápas proti Magnitogorsku, v Kazani se ale do branky nejlepšího celku Východní konference postavil znovu. Domácí hráči ho za 65 minut hry překonali jen jednou: po přihrávce Jiřího Sekáče využil Rob Klinkhammer přesilovku a tři vteřiny před koncem úvodní třetiny vyrovnal na 1:1.

Nejproduktivnější český hráč v lize Sekáč si díky asistenci vylepšil bilanci na 21 branek a 20 přihrávek. O vítězi nakonec rozhodla až sedmá série nájezdů, v níž Sekáč Kováře nepřekonal a v dresu Jekatěrinburgu byl úspěšný Dan Sexton.

Kazaň prohrála z šesti posledních utkání popáté. Jekatěrinburg má v čele konferenční tabulky desetibodový náskok.