Ufa - Jekatěrinburg 2:1 PPStav série 2:1Kovářových 41 zákroků Jekatěrinburgu nestačilo, Hrachovina byl u debaklu Astany

Hokejisté Jakatěrinburgu s brankářskou jedničkou Jakubem Kovářem prohráli v KHL ve třetím čtvrtfinálovém duelu 1:2 v prodloužení v Ufě, jež se ujala vedení v sérii. Český gólman si stejně jako v domácí brance Juha Metsola připsal 41 úspěšných zákroků, ale inkasoval druhý gól ve 12. minutě nastavení.

Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu

O výhře rozhodla Ufa v přesilovce po hezké kombinační akci, kterou zakončil střelou za záda bezmocného Kováře finský útočník Joonas Kemppainen.

Zachytal si i Hrachovina

Poprvé v sérii proti Omsku se dostal do branky Astany Dominik Hrachovina, jenž ale šel na led místo jedničky Henrika Karlssona až ve 44. minutě za prakticky beznadějného stavu 0:4.

Český gólman ještě jednou inkasoval a Avangard ve svém azylu v Balašiše vyhrál jasně 5:0. Ujal se tak vedení 2:1 na zápasy.

Série pokračují čtvrtými duely ve středu.