CSKA - Petrohrad 2:1To je produktivita! CSKA Moskva stačilo k výhře nad Petrohradem 12 střel

Pouze dvanáct střel na branku vyslali hokejisté CSKA Moskva v úvodním semifinále play off Kontinentální ligy, přesto porazili Petrohrad 2:1. Hostům nebyla nic platná herní převaha ani 37 střeleckých pokusů mezi tyče.

Sorokin předvedl vynikající výkon

Vynikajícího Ilju Sorokina v brance CSKA překonal pouze Dinar Chafizullin, při jehož střele v 15. minutě měl domácí gólman zakrytý výhled. Nejlepší tým základní části však na soupeřův vedoucí gól rychle odpověděl.

V 18. minutě vyrovnal ze sólového úniku Alexandr Popov, jenž získal puk po nedorozumění dvou hráčů Petrohradu při útočné akci.

Zápas rozhodl v 28. minutě svým sedmým gólem v play off Michail Grigorenko, kterému pěkně nahrál mezi kruhy Kirill Kaprizov, jenž předtím naznačil bránícím hráčům střelu.

Loňský poražený finalista CSKA vyhrál v bojích o Gagarinův pohár devátý z dosavadních deseti zápasů.