CSKA - Petrohrad 3:1Stav série 2:0Hokejisté CSKA zdolali Petrohrad podeváté za sebou

Podeváté za sebou zvítězili hokejisté CSKA Moskva nad Petrohradem a díky sobotní výhře 3:1 vedou v semifinále play off Kontinentální ligy 2:0 na zápasy. Svěřenci trenéra Ilji Vorobjova se pokusí černou sérii přerušit v příštích dvou utkáních na domácím ledě.

Ze semifinálové série KHL mezi CSKA Moskva a Petrohradem.

V prvním semifinálovém duelu nejlepších týmů základní části CSKA dokázal zvítězit, přestože vyslal jen 12 střel na branku. Tentokrát bylo utkání vyrovnanější a loňský poražený finalista Gagarinova poháru do něj vstoupil výrazně lépe.

Díky gólům Kirilla Kaprizova a Grega Scotta, který v šestém utkání play off poprvé bodoval, si CSKA vypracoval vedení 2:0. V závěru druhé třetiny sice snížil svým sedmým gólem ve vyřazovacích bojích nejproduktivnější hráč Petrohradu Nikita Gusev, ale Ivan Telegin v 50. minutě zpečetil výhru moskevského celku.

Brankář CSKA Ilja Sorokin stejně jako v předchozím utkání inkasoval pouze jednou, když zastavil 25 střel. Jeho tým si vylepšil bilanci v play off na deset výher z jedenácti zápasů.