CSKA - Kazaň 3:2Fantastický Sekáč! Dvěma góly zajistil výhru CSKA. Bodoval i Šustr

Útočník Jiří Sekáč rozhodl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly o vítězství obhájce titulu CSKA Moskva 3:2 nad Kazaní, v jejímž dresu strávil předchozí tři sezony. Obránce Andrej Šustr při své premiéře v KHL přispěl asistencí k výhře Kunlunu nad Ufou 4:3 po samostatných nájezdech.

Jiří Sekáč se blýskl parádním výkonem

CSKA začal nový ročník nedělní porážkou 1:3 s Omskem, ale druhý zápas už zvládl, i když dvakrát prohrával. Na 1:1 vyrovnal v 39. minutě Sekáč a 64 sekund před koncem třetí třetiny dal tečí střely Nikity Nestěrova i vítězný gól. Kazaň, s níž český útočník získal loni Gagarinův pohár, dostala všechny tři branky v oslabení.

Šustr začal vítězně

Bývalý obránce Tampy Bay a Anaheimu Šustr, který skončil v zámoří po deseti letech, se podílel v polovině zápasu mezi Kunlunem a Ufou na gólu Wojteka Wolského na 2:1 při hře čtyři na čtyři. Wolski pak skóroval ještě jednou, rozhodující nájezd a tři asistence v utkání zaznamenal další kanadský útočník Gilbert Brulé.

Brankář Šimon Hrubec, který odešel do KHL po zisku extraligového titulu s Třincem, zůstal jen na střídačce Kunlunu.

Jiný český gólman Marek Langhamer nezabránil porážce Chabarovsku 1:2 na ledě Novosibirsku, přestože pochytal 40 střel.