Čeljabinsk - Novosibirsk 4:0Česká jízda v KHL! Sedlák s Hykou šesti body řídili výhru Čeljabinsku

Čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka šesti body zařídili v Kontinentální lize hokejistům Čeljabinsku výhru 4:0 nad Novosibirskem. Sedlák se na vítězství podílel dvěma góly a přihrávkou, Hyka si připsal jednu branku a dvě přihrávky.

Domácí Traktor poslal do vedení ve druhé třetině v oslabení po Sedlákově přihrávce Nick Bailen a druhou branku přidal až v 51. minutě Hyka, který zaznamenal 17. trefu v sezoně. Hyka poté asistoval u obou gólů Sedláka, který se nejprve prosadil při soupeřově hře bez brankáře a chvíli na to využil přesilovku.

Sedlák si tři dny před 27. narozeninami vylepšil bilanci na 23 zásahů v sezoně a v tabulce střelců KHL je pátý. Mezi českými hráči mu patří druhá příčka za Dmitrijem Jaškinem z Dynama Moskva, který je s 30 brankami druhým nejlepším střelcem soutěže.