Rubriky:

Kontinentální liga

Čerepanov prý trpěl ischemickou chorobou srdeční

14. října 2008 12:39 - PRAHA/MOSKVA

Devatenáctiletý hokejista Avangardu Omsk Alexej Čerepanov, který zemřel v pondělí na následky selhání srdeční činnosti při utkání Kontinentální ligy na ledě Čechova, mohl podle prvních informací ruských orgánů trpět ischemickou chorobou. Ta způsobuje nedostatečné prokrvení srdce.

Informaci o prvních zjištěních státního zastupitelství přinesla agentura Interfax, která citovala mluvčí Julii Žukovovou. "Budeme zkoumat, jak mohl s takovým onemocněním absolvovat ligové zápasy," podotkla Žukovová. Čerepanov zkolaboval na střídačce Avangardu v 58. minutě utkání a lékaři již nadaného hokejistu nedokázali oživit. Na stadiónu i po převozu do nemocnice sice nabyl na chvíli vědomí, lékařům se ale nezdařilo jeho stav stabilizovat.

Ruská média nešetří po tragédii kritikou na úroveň lékařské služby. Na stadiónu nebyl funkční defibrilátor a sanitka, která je pro podobné případy u haly k dispozici, s koncem utkání odjela a musela se vracet. Tím se až o 15 minut zpozdil odvoz Čerepanova do nemocnice. Posádku sanitky - dva lékaře a řidiče - podle informací moskevského rádia Citi FM v úterý ráno napadli a zbili rozhořčení fanoušci.

Hokejisté Avangardu se podle tiskového mluvčího klubu Arkadije Alexejeva vrátí spolu s tělem svého spoluhráče v úterý navečer do Omsku. Pohřeb podle všeho proběhne ve středu. „Řešíme celou situaci spolu s Alexejovými rodiči,“ řekl Alexejev agentuře RIA Novosti.

Případy selhání srdce u špičkových sportovců
6. října 1998 - Devětadvacetiletý kanadský hokejista Stephane Morin zemřel na srdeční zástavu přímo na střídačce týmu Berlín Capitals během zápasu nejvyšší německé soutěže.
25. července 1999 - Na zástavu srdce zemřel na hřišti třiadvacetiletý rumunský fotbalista Stefan Vrabioru z prvoligového klubu Astra Ploješť. Později byl v jeho těle objeven anabolický steroid metandenon.
26. června 2003 - Pár minut po skončení semifinálového zápasu Poháru FIFA zemřel kamerunský fotbalista Marc-Vivien Foé, jenž v průběhu utkání zkolaboval. Pitva později ukázala, že Foé trpěl vrozenou srdeční vadou.
26. ledna 2004 - Čtyřiadvacetiletý maďarský fotbalový útočník Miklós Fehér, který hrál za Benfiku Lisabon, zemřel na zástavu srdce jen necelé dvě hodiny poté, co se při ligovém zápasu zhroutil na hřišti.
10. února 2004 - Ve Švédsku zemřel lotyšský basketbalový reprezentant Raimundas Jumikis, jemuž při ligovém utkání selhalo srdce.
27. října 2004 - Během zápasu brazilské fotbalové ligy zkolaboval třicetiletý obránce Serginho z týmu Sao Caetano a krátce po převozu do nemocnice zemřel na zástavu srdce.
3. listopadu 2004 - Jednatřicetiletý hokejový obránce Sergej Žoltoks z Lotyšska zemřel po utkání nejvyšší domácí soutěže, když mu selhalo srdce.
28. srpna 2007 - Dvaadvacetiletý španělský fotbalista Antonio Puerta z FC Sevilla podlehl po třech dnech srdečním problémům, kvůli nimž dvakrát zkolaboval během ligového utkání s Getafe.
29. prosince 2007 - V závěru utkání skotské fotbalové ligy zkolaboval kapitán Motherwellu Phil O'Donnell, při převozu do nemocnice pětatřicetiletý záložník zemřel. Pitva odhalila, že příčinou bylo selhání srdce.
13. října 2008 - Během zápasu KHL zkolaboval na střídačce ruský hokejista Alexej Čerepanov. Krátce po převozu do nemocnice zemřel devatenáctiletý hráč Omsku na zástavu srdce.

pn, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..