Jágr se blýskl dalším hattrickem a Omsk porazil Astanu

PRAHA/MOSKVA

Už druhý hattrick zaznamenal Jaromír Jágr v letošní sezóně Kontinentální ligy. Po třech gólech na začátku soutěže v zápase s Dynamem Riga se stejně dokázal prosadit i proti tentokrát kazašskému týmu soutěže Barys Astana. Při vítězství svého týmu 6:3 si navíc připsal i asistenci. Na dvě branky Jágrovi přihrával krajan Jakub Klepiš.

Jaromír Jágr v dresu Avangardu Omsk

Jaromír Jágr se proti Astaně poprvé prosadil už ve dvanácté minutě, když skóroval v přesilové hře. Hosté srovnali na začátku druhé třetiny a vyrovnaný stav vydržel do poloviny zápasu. Pak dostal Omsk znovu do vedení Vjačeslav Bělov.

Na začátku třetí části překonal Jágr kanadského brankáře Astany Jeffa Glasse podruhé a domácí vedli už o dvě branky, navíc Kurjanov po dalších pěti minutách zvýšil z otočky na 5:2. Letowski pak sice dokázal ještě snížit, ale minutu před koncem Jágr dokonal hattrick.

Omsk je v dosavadním průběhu KHL na celkovém desátém místě, když z deseti utkání zatím vyhrál šest.

Avangard Omsk - Barys Astana 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Branky: 12., 42., a 59. Jágr (na první a třetí Klepiš), 27. Perrin (Jágr), 32. V. Bělov, 47. Kurjanov - 21. Nemirovsky, 28. Rymarev, 53. Letowski.