Kontinentální liga

Červenka po návratu pomohl Omsku k vítězství, Sýkora dvakrát skóroval za Minsk

22. prosince 2010 16:25 - PRAHA/MOSKVA

Čeští hokejisté Roman Červenka a Martin Škoula poprvé nastoupili za Avangard Omsk od hromadné bitky s Čechovem a hned pomohli svému týmu k vítězství v Kontinentální lize (KHL). Domácí tým vyhrál nad Chabarovskem 4:0, když si Červenka připsal gól a asistenci, další z Čechů Jaromír Jágr jednou skóroval a u dvou branek asistoval. Avangard si tak udržel pozici na druhém místě Východní konference KHL.

Omsk otevřel skóre už ve čtvrté minutě, kdy Kaljužnému přihrál na úvodní gól Jaromír Jágr. Na začátku druhé třetiny česká hvězda pro změnu asistovala Červenkovi a po druhé třetině už vedli domácí o tři branky. V poslední minutě ještě Jágr potrestal vyloučení hostů a Červenka přihrával.

Novokuzněck vedl doma nad Novosibirskem o dvě branky, ale nakonec prohrál 3:5. Domácím nepomohly ani trefy explzeňského kanonýra Marka Bomersbacka a českého útočníka Václava Nedorosta.

Prvního gólu v KHL se dočkal ve svém třetím zápase v soutěži Libor Pivko. Na ledě Ufy vyrovnával na konci první třetiny na 1:1, jenže Nižněkamsk nakonec odjížděl s porážkou. Šest minut před koncem sice ještě na rozdíl jedné branky snížil Pivkův krajan Pavel Brendl, ale těsně před koncem upravil na konečných 5:3 trefou do prázdné branky Thoresen.

Dvěma góly se v běloruském Minsku blýskl domácí útočník Petr Sýkora. Oba si přitom v zápase s Astanou schovával do třetí třetiny, nejprve skóroval v přesilovce a podruhé pět minut před koncem upravil na konečných 4:0. V předchozích jedenácti zápasech KHL se Sýkora trefil pouze jednou.

Omsk - Chabarovsk 4:0
Branky: 4. Kaljužnyj (Jágr), 23. Červenka (Jágr), 35. Popov, 60. Jágr (Červenka).
Novokuzněck - Novosibirsk 3:5
Branky: 2. Bomersback, 5. Bumagin, 41. Nedorost - 13. Vorošilo, 25. Černikov, 40. Kutuzov, 45. Zavaruchin, 52. Pujacs.
Chanty-Mansijsk - Kazaň 1:5
Branky: 53. Blochin - 24. a 44. Zaripov, 47. Morozov, 55. Stěpanov, 59. Bodrov.
Ufa - Nižněkamsk 5:3
Branky: 7. Grigorenko (Blaťák), 25. Pankov, 26. Radulov, 29. Ki. Kolcov, 60. Thoresen - 19. Pivko, 31. Polygalov, 54. Brendl.
Čeljabinsk - Jekatěrinburg 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 9. Piskunov (Vampola), 35. Glinkin, 41. Pestunov, 55. Popov - 24. Krstev, 27. Dubrovin, 36. Magogin, 55. Rjazancev, rozh. nájezd Guljavcev.
Jaroslavl - N. Novgorod 5:1
Branky: 24. Tkačenko, 37. Čurilov, 39. Demitra (Rachůnek), 53. Kaljanin, 55. Koroljuk - 20. Vesce.
Dynamo Minsk - Astana 4:0
Branky: 46. a 55. Sýkora, 14. Glazačev, 54. Stümpel.
Dynamo Riga - Dynamo Moskva 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 26. Redlihs, rozh. nájezd Niživijs - 6. Kudašov.