Červenka po návratu pomohl Omsku k vítězství, Sýkora dvakrát skóroval za Minsk

PRAHA/MOSKVA

Čeští hokejisté Roman Červenka a Martin Škoula poprvé nastoupili za Avangard Omsk od hromadné bitky s Čechovem a hned pomohli svému týmu k vítězství v Kontinentální lize (KHL). Domácí tým vyhrál nad Chabarovskem 4:0, když si Červenka připsal gól a asistenci, další z Čechů Jaromír Jágr jednou skóroval a u dvou branek asistoval. Avangard si tak udržel pozici na druhém místě Východní konference KHL.

Roman Červenka v dresu Omsku

Omsk otevřel skóre už ve čtvrté minutě, kdy Kaljužnému přihrál na úvodní gól Jaromír Jágr. Na začátku druhé třetiny česká hvězda pro změnu asistovala Červenkovi a po druhé třetině už vedli domácí o tři branky. V poslední minutě ještě Jágr potrestal vyloučení hostů a Červenka přihrával.

Novokuzněck vedl doma nad Novosibirskem o dvě branky, ale nakonec prohrál 3:5. Domácím nepomohly ani trefy explzeňského kanonýra Marka Bomersbacka a českého útočníka Václava Nedorosta.

Prvního gólu v KHL se dočkal ve svém třetím zápase v soutěži Libor Pivko. Na ledě Ufy vyrovnával na konci první třetiny na 1:1, jenže Nižněkamsk nakonec odjížděl s porážkou. Šest minut před koncem sice ještě na rozdíl jedné branky snížil Pivkův krajan Pavel Brendl, ale těsně před koncem upravil na konečných 5:3 trefou do prázdné branky Thoresen.

Dvěma góly se v běloruském Minsku blýskl domácí útočník Petr Sýkora. Oba si přitom v zápase s Astanou schovával do třetí třetiny, nejprve skóroval v přesilovce a podruhé pět minut před koncem upravil na konečných 4:0. V předchozích jedenácti zápasech KHL se Sýkora trefil pouze jednou.

Omsk - Chabarovsk 4:0
Branky: 4. Kaljužnyj (Jágr), 23. Červenka (Jágr), 35. Popov, 60. Jágr (Červenka).
Novokuzněck - Novosibirsk 3:5
Branky: 2. Bomersback, 5. Bumagin, 41. Nedorost - 13. Vorošilo, 25. Černikov, 40. Kutuzov, 45. Zavaruchin, 52. Pujacs.
Chanty-Mansijsk - Kazaň 1:5
Branky: 53. Blochin - 24. a 44. Zaripov, 47. Morozov, 55. Stěpanov, 59. Bodrov.
Ufa - Nižněkamsk 5:3
Branky: 7. Grigorenko (Blaťák), 25. Pankov, 26. Radulov, 29. Ki. Kolcov, 60. Thoresen - 19. Pivko, 31. Polygalov, 54. Brendl.
Čeljabinsk - Jekatěrinburg 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 9. Piskunov (Vampola), 35. Glinkin, 41. Pestunov, 55. Popov - 24. Krstev, 27. Dubrovin, 36. Magogin, 55. Rjazancev, rozh. nájezd Guljavcev.
Jaroslavl - N. Novgorod 5:1
Branky: 24. Tkačenko, 37. Čurilov, 39. Demitra (Rachůnek), 53. Kaljanin, 55. Koroljuk - 20. Vesce.
Dynamo Minsk - Astana 4:0
Branky: 46. a 55. Sýkora, 14. Glazačev, 54. Stümpel.
Dynamo Riga - Dynamo Moskva 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 26. Redlihs, rozh. nájezd Niživijs - 6. Kudašov.