Trenér Sýkora i z důvodu tragédie po sezóně v KHL skončí

10. září 2011 12:42 - JAROSLAVL

Český hokejový trenér Marek Sýkora z Dinama Minsk se chystá po této sezóně v Kontinentální lize skončit. K důvodům jeho rozhodnutí patří i letecká tragédie klubu z Jaroslavle, při které ve středu zahynulo prakticky celé mužstvo Lokomotivu včetně trojice českých reprezentantů Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Tým letěl právě do Minsku, kde měl ve čtvrtek vstoupit do nové sezóny.

V rozhovoru pro server hokej.cz Sýkora přiznal, že nad odchodem z KHL intenzivně přemýšlí. "Každý den. Opravdu! Řeknu otevřeně, že se mi to hlavou honí neustále. Po té tragédii se sám sebe ptám, zda bych se neměl vrátit do Čech," řekl Sýkora.

Podle svého vyjádření po této sezóně na východě stoprocentně skončí. "V Minsku je se mnou manželka, hodně o tom mluvíme. Svým způsobem to mohu brát jako určité upozornění, ale neumím to takhle rychle vyřešit," prohlásil dvaašedesátiletý Sýkora, který načíná v Minsku druhý rok svého působení a v KHL byl i rok předtím v Jekatěrinburgu. V letech 2003 až 2005 vedl v Rusku také Magnitogorsk.

Ve čtvrtek v Minsku se místo duelu s Jaroslavlí v tamní vyprodané hokejové aréně konal smuteční ceremoniál. "Je to strašná tragédie, dojmy jsou opravdu hrozné. Ve čtvrtek jsme v naší aréně uctili památku obětí, byl to velký nápor na psychiku," podotkl Sýkora. "Je to šílená rána pro rodiny obětí, ale také pro světový hokej. V letadle seděli Rusové, naši kluci, tady v Minsku hodně prožívají smrt Ruslana Saleje. Byl místní ikonou, jedním z nejlepších hokejistů vůbec", dodal.

Ruský letecký park je zastaralý 

O letecké dopravě v Rusku nemá Sýkora valné mínění. "Musím přiznat, že jsem si už dřív v duchu říkal, aby se něco podobného nepřihodilo. Kdo pozorně sleduje dění v Rusku, ví, že nejde o první podobné neštěstí. Támhle spadne letadlo s třiceti lidmi, jinde zase něco dalšího, pak 43 mrtvých v Jaroslavli... Bohužel nejde o ojedinělou událost," řekl smutně Sýkora. "Místní letecký park je zastaralý, všichni tušíme, že to není ideální. Letadla JAK nebo Antonov už v dnešní době patří k zastaralým a určitě ne úplně bezpečným strojům."

Letiště v Jaroslavli Sýkora nepovažuje za ideální. "Četl jsem třeba, co napsal Jaromír Jágr. Upozornil na kratší ranvej, na to, že není vhodná pro větší mezinárodní letadla. Do Jaroslavle jsem během mých východních angažmá cestoval x-krát a nikdy jsem neměl pocit, že je něco špatně. Ale tamní letiště je zvláštní. Vojenské, skromné. Vždycky jsem si říkal - jen dva chlapi a pes. Asi to není letiště podle běžných zvyklostí," dodal Sýkora.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..