Tragédie hokejistů Jaroslavle má další oběť. Zemřel i Alexandr Galimov

12. září 2011 09:13 - MOSKVA

Letecká tragédie hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl má další oběť. V moskevské nemocnici v pondělí zemřel Alexandr Galimov, který minulou středu spolu s jedním členem posádky přežil havárii letounu. Galimov, který při neštěstí utrpěl hluboké popáleniny na 90 procentech těla, byl po převozu do Moskvy převeden do umělého spánku, z něhož se už neprobral.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

Podle informace ošetřujících lékařů byly popáleniny, jež hokejista při pádu letadla utrpěl, neslučitelné se životem. Ještě během víkendu byl šestadvacetiletý útočník Lokomotivu Jaroslavl operován.

Alexand Galimov podlehl zraněním z leteckého neštěstí poblíž Jaroslavle.Alexand Galimov podlehl zraněním z leteckého neštěstí poblíž Jaroslavle.foto: ČTK

Při katastrofě, k níž došlo krátce po startu letounu Jak-42 na jaroslavlském letišti Tunošna, zahynulo 43 lidí včetně tří českých hokejistů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. Stav Alexandra Sizova, který je nyní jediným přeživším, je podle lékařů středně těžký. Příčinou havárie byl nedostatečný tah motorů, jehož důvodem byla buď technická porucha nebo chyba pilota.

Galimov sehrál 342 ligových zápasů a dres Lokomotivu oblékal od počátku své profesionální kariéry. Nastřílel celkem 64 gólů a zaznamenal 126 bodů. Byl členem ruské reprezentační dvacítky, která v roce 2005 získala stříbro na juniorském mistrovství světa. V minulé a předminulé sezoně hrál i za seniorskou reprezentaci.

Podle některých ruských médií byl Galimov bezprostředně po havárii při vědomí a komunikoval se záchranáři.

Petr Čáslava (vpravo) při tvrdém souboji u mantinelu s Alexejem Galimovem z Ruska.Petr Čáslava (vpravo) při tvrdém souboji u mantinelu s Alexandrem Galimovem z Ruska.foto: Reuters/Grigory Dukor

ČTK, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..