Jan Kovář je čtvrtý v produktivitě KHL, gólmanům vládne Francouz

Moskva

Český útočník Jan Kovář z Magnitogorsku je s 28 body za 14 branek a stejný počet asistencí čtvrtý v produktivitě Kontinentální hokejové ligy. Statistiky brankářů ovládá Pavel Francouz z Čeljabinsku, který má nejnižší průměr 1,01 obdržené branky na zápas a nejvyšší úspěšnost zákroků 96,1 procenta.

Jan Kovář z Magnitogorsku na archivním snímku.

Kanadskému bodování vládne Sergej Mozjakin z Magnitogorsku s 36 body za 18 branek a stejný počet přihrávek. Stejně bodů má i druhý Ilja Kovalčuk z Petrohradu, jenž v 27 utkáních nasbíral 16 gólů a 20 přihrávek.

Mezi obránci je čtvrtý v produktivitě Adam Polášek z Novosibirsku, který si v 27 duelech připsal 17 bodů za dvě branky a 15 asistencí. Hned za ním následuje Jakub Jeřábek z Podolsku, jenž má na kontě z 25 utkání 16 bodů za čtyři góly a 12 přihrávek.

Individuální statistiky KHL:
Kanadské bodování:
1. Mozjakin (Magnitogorsk) 26 zápasů/36 bodů (18 branek + 18 asistencí)
Brankáři:
Pavel Francouz (Čeljabinsk) odchytal ve devíti zápasech 475:43 minut, inkasoval osm branek, průměr má 1,01 obdržené branky na zápas, úspěšnost 96,1 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Alexander Salák (Novosibirsk) odchytal ve 15 zápasech 794:55 minut, inkasoval 26 branek, průměr má 1,96 obdržené branky na zápas, úspěšnost 93,9 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Dominik Furch (Omsk) odchytal ve 26 zápasech 1508:09 minut, inkasoval 48 branek, průměr má 1,91 obdržené branky na zápas, úspěšnost 93,2 procenta a jednou udržel čisté konto.
Jakub Kovář (Čerepovec) odchytal v 25 zápasech 1453:22 minut, inkasoval 61 branek, průměr má 2,52 obdržené branky na zápas, úspěšnost 90,8 procenta a jednou udržel čisté konto.
Jakub Sedláček (Dinamo Riga) odchytal v 20 zápasech 1169:13 minut, inkasoval 52 branek, průměr má 2,67 obdržené branky na zápas, úspěšnost 90 procent a jednou udržel čisté konto.