Utkání KHL vyhrál výběr Černyšenovy divize s obráncem Kolářem

Ufa

Hokejisté Černyšenovy divize s obráncem Janem Kolářem vyhráli Utkání hvězd Kontinentální ligy. V novém formátu exhibice porazili ve finále výběr Tarasovovy divize se zadákem Jakubem Jeřábkem 3:2. Vítězný gól dal v 17. minutě osmnáctiletý útočník Andrej Altybarmakjan, který hraje za Petrohrad juniorskou MHL. Každý z výběrů měl v řadách jednoho z talentovaných mladíků.

Hokejový obránce Jan Kolář.

Devátý ročník exhibice se hrál po vzoru NHL se čtyřmi týmy složenými z výběrů jednotlivých divizí. V prvním kole v zápasech ve čtyřech proti čtyřem na 2x10 minut vyhrála Černyšenova divize nad Charlamovovou s brankářem Pavlem Francouzem a centrem Janem Kovářem 4:3. Tarasovova divize porazila v druhém semifinále díky hattricku kanadského útočníka Brandona Kozuna Bobrovovu divizi 6:2.

Účastníci Utkání hvězd KHL během exhibice také uctili památku ruského sudího Rafaela Kadyrova, který zemřel ve čtvrtek ve věku 47 let po těžké nemoci.

Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy v Ufě:
Finále:
Výběr Černyšenovy divize - Výběr Tarasovovy divize 3:2 (1:1)
Branky: 7. Šalunov, 16. Dawes, 17. Altybarmakjan - 10. Ničuškin, 15. Kozun (Jeřábek).
Semifinále:
Výběr Charlamovovy divize - Výběr Černyšenovy divize 3:4 (1:2)
Branky: 3. Tkačov (Jan Kovář), 13. Mozjakin, 20. K. Kolcov - 7. a 14. Rau (na první Kolář II), 8. a 15. Lisin.
Výběr Charlamovovy divize: Francouz - Lee, Podlubošnov, K. Kolcov - Mozjakin, Jan Kovář, Zaripov - Tkačov, Golyšev, Filatov - Sexton. Trenér: Ilja Vorobjov.
Výběr Černyšenovy divize: Bobkov - Arzamascev, Medveděv, Kolář II - Lisin, Rau, Altybarmakjan - Kaprizov, Šalunov, Dawes - Lepistö. Trenér: Fjodor Kanarejkin.
Výběr Bobrovovy divize - Výběr Tarasovovy divize 2:6 (1:2)
Branky: 3. Ellison, 20. Vojnov - 15., 19. a 19. Kozun, 3. Robinson, 8. Kagarlickij, 20. Tělegin.
Výběr Bobrovovy divize: Šesťorkin - Vojnov, Genoway, Gilroy - Ellison, Dacjuk, Kovalčuk - Cheechoo, Stoa, Paré - A. Kovaljov. Trenér: Oleg Znarok.
Výběr Tarasovovy divize: Sorokin - Ožiganov, Robinson, Jeřábek - Culygin, Ničuškin, Tělegin - Kozun, Afinogenov, Kagarlickij - Potapov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.