Chabarovsk - Záhřeb 4:2Obránce Kolář devátým gólem v sezóně KHL pomohl k výhře Amuru

Moskva

Obránce Jan Kolář pomohl svým devátým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy k výhře Chabarovsku 4:2 nad Záhřebem. Člen vítězného výběru Černyševovy divize z nedělního Utkání hvězd KHL si navíc připsal asistenci.

Třicetiletý Kolář otevřel skóre zápasu technickou střelou po necelých dvou minutách hry. Po vyrovnání Záhřebu, na němž se asistencí podílel Jakub Krejčík, si Kolář v 37. minutě připsal nahrávku u gólu Igora Ruděnkova. Medveščak na začátku třetí části znovu vyrovnal, ale Amur dvěma brankami definitivně rozhodl o vítězství.

V Pekingu skončila úspěšná série Slovanu Bratislava, jenž vyhrál sedm předchozích utkání a desetkrát za sebou bodoval. Svěřenci trenéra Miloše Říhy se dnes na ledě týmu Kunlun Red Star neprosadili střelecky a prohráli 0:2.

Jekatěrinburg zvítězil v Helsinkách nad Jokeritem 6:2 a oživil šanci na postup do play off. Jednou asistencí k výhře hostů přispěl český útočník Jan Buchtele.