Rubriky:

Kontinentální liga

KHL bude mít kvůli olympijským hrám pauzu 33 dní

12. července 2017 15:27 - Moskva

Zatímco hráči z NHL budou na olympijských hrách v Pchjongčchangu po dlouhé době chybět, Kontinentální hokejová liga bude mít kvůli turnaji nejdelší přestávku ve své historii. Na konci ledna se zastaví na 33 dní.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Základní část vyvrcholí ihned po olympijském turnaji, kdy bude mít na programu ještě čtyři hrací dny. "Usoudili jsme, že kdyby základní část končila již před olympiádou, narušilo by to soutěž, protože pro jedenáct týmů by skončila sezona již v lednu. Rozhodli jsme se prodloužit ji do 1. března, aby zůstala zajímavá až do konce. Zbývající dva zápasy umožní týmům dostat se do rytmu před play off," uvedl místopředseda ligy Georgij Kobyljanskij.

Nový ročník KHL odstartuje již 21. srpna a vítěz Gagarinova poháru bude znám nejpozději 26. dubna, týden před začátkem mistrovství světa v Dánsku.

V jubilejní desáté sezóně se poprvé objeví utkání pod širým nebem, a to hned dvakrát. Premiéru obstarají 2. prosince Jokerit Helsinky a mistrovský Petrohrad v parku Kaisaniemi, kde vyrostou tribuny pro 18 tisíc diváků. V lednu v zatím neurčeném termínu by se měly pod širým nebem utkat Dinamo Riga a Dinamo Minsk.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..