Kazaň - CSKA 2:1Stav série 2:0Hokejisté Kazaně porazili CSKA i ve druhém finále

Kazaň

I ve druhém finále play off Kontinentální hokejové ligy zvítězila Kazaň, která porazila CSKA Moskva stejně jako v sobotu 2:1. O výhře domácího týmu rozhodl v 37. minutě Rob Klinkhammer.

Ak Bars poslal do vedení v 11. minutě další kanadský útočník Justin Azevedo. Nejproduktivnější hráč bojů o Gagarinův pohár se prosadil v přesilovce pět na tři a vstřelil osmý gól v play off. V 16 zápasech nasbíral 22 bodů.

O vyrovnání se zasloužil v poslední minutě úvodní třetiny rovněž v početní výhodě Bogdan Kiselevič. O rozhodnutí se postaral svou druhou brankou v play off Klinkhammer, jehož trefu musel potvrdit rozhodčí u videa.

Z výhry Kazaně se radoval i útočník Jiří Sekáč, který do finále naskočil po zranění ze čtvrtfinálové série s Magnitogorskem. Ak Bars zvítězili v desátém utkání v řadě. V 16 zápasech play off neuspěli jen dvakrát - jednou prohráli s Chabarovskem a jednou s Magnitogorskem.

Finále se nyní přesune na led druhého nejlepšího týmu základní části CSKA, kde se uskuteční třetí zápas ve středu.