Rubriky:

MS 2016

Rusové neberou nic jiného než zlato! Tým má stmelit veterán Dacjuk

6. května 2016 09:25 - Moskva/Praha

Ze šampionátu na domácím ledě Rusové neberou nic jiného než zlato, i když rozpačité výsledky v přípravě, zakončené dvěma moskevskými porážkami v Euro Hockey Tour s Finy, jsou varující.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Žádnou paniku. Sborná je na mistrovství dobře nachystaná," uklidňuje trenér Oleg Znarok. „Jestli mužstvo nezvládne úvodní zápas proti Česku, fanoušci i média vylijí na ruské hráče kotle žluči," vytušil web gazeta.ru. Šéf ruského hokeje Vladislav Treťjak i proto vyzval novináře, aby šetřili kritikou a přidali ve fandění. „Nevypouštějte kritické střely, na vřelé podpoře závisí výsledek sborné," řekl.

Ruskou hlavní hvězdou je 37letý útočník Dacjuk. „Umí stmelit tým," cení si Znarok, jenž má osm hráčů z NHL, včetně Panarina, nominovaného na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka. „Každé jméno u Rusů je talent od boha, technicky skvěle vybavení hráči. Základ je mít k nim rychlý přístup. Když nedostanou prostor tvořit, můžeme jim to znechutit," uvedl pro ČTK český kapitán Tomáš Plekanec.

Na MS má nakonec hrát i útočník Radulov. „Kvůli doznívajícímu zranění třísel zatím není připravený, ale dáváme ho do kupy," řekl kouč o dvojnásobném mistru světa, který prošvihl sraz před MS, protože v zámoří vyjednával angažmá. Po omluvě ho vzal Znarok na milost.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..