Rubriky:

MS 2016

Češi jdou na Lotyše. Mít po nich dvě výhry, všechno by bylo jednodušší, ví Špaček

7. května 2016 11:56 - Moskva

Páteční senzační výhra nad domácími Rusy už je minulostí, čeští hokejisté se na mistrovství světa v Moskvě už plně koncentrují na dnešní večerní zápas s Lotyšskem. Dopoledního dobrovolného rozbruslení se zúčastnili s výjimkou Michala Birnera jen hráči, kteří proti sborné nenastoupili, a všichni tři gólmani. Zbytek týmu volil individuální přípravu a připravoval se na souboj s mužstvem, které na úvod turnaje dokázalo obrat o bod favorizované Švédy.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Na ledě tréninkové haly v Moskvě se proháněli gólmani Furch, Francouz, Machovský, obránci Polášek se Zámorským a útočníci Kubalík se Zaťovičem. Na chvilku se byl sklouznout i autor včerejšího třetího gólu Michal Birner, ten ale ani neoblékl výstroj.

„Někteří kluci šli na procházku a regenerovali. Jiní se šli vyběhat, prostě dělali, co potřebovali. Včera šli spát později a každý ví, co potřebuje. Je to spíš o tom, abychom se na Lotyše připravili psychicky a načerpali síly," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Sekáč na ledě nebyl

Na rozbruslení chyběl útočník Jiří Sekáč, který stále není fit po otřesu mozku, který utrpěl minulý týden při zápase se Švédskem ve Znojmě. „Šel se projít a věřím, že čerpá energii. Nevidíme do něj, ale věříme, že všechno bude v pořádku a bude si moct zatrénovat," uvedl Špaček, jenž nechce stanovovat pevné datum, do kterého se musí Sekáč rozhodnout, zda-li je schopen plné zátěže.

„Záleží na něm, jak se bude cítit. Aby hrál jenom pět minut, cítil se špatně a my pak kvůli tomu ztratili místo na soupisce, to je velký problém. Dali jsme mu čas, aby se dal dohromady. Sám nám musí pak říct, jak se cítí. Jestli na to má, nebo ne," prohlásil bývalý vynikající obránce a i den po utkání se sbornou si pochvaloval výkon svých svěřenců.

„Byli jsme na ně připravení a hráči věděli, do čeho jdou. Chtěli jsme být aktivní a vytvořit na ně tlak, což se nám podařilo. Věděli jsme, že ve vlastní třetině nejsou v soubojích až zas tak silní, i když u nás v pásmu nás několikrát zavřeli. Hlavně se rozhodovalo v soubojích v našem pásmu, které jsme vyhrávali, a měli rychlý a plynulý přechod do útoku. Tím jsme je zaskočili. Hráli jsme zodpovědně a dobře," pochvaloval si Špaček.

Furch, nebo Francouz? Špaček gólmana neprozradil

Nyní už ale myslí jen na Lotyše, kteří včera prohráli se Švédy až po prodloužení. „Ten zápas jsme sledovali, měli urputnou obranu. Švédové moc nezapojovali obránce do útoku a to byla velká chyba. Musíme mít dobrý pohyb, ale bude to i o osobních soubojích. A věříme, že nám vyjdou i nějaké přesilovky," řekl Špaček.

„Budeme mít poradu, abychom hráče naladili na správnou notu. Mít dvě výhry na startu šampionátu, všechno by bylo jednodušší. Potřebujeme výhru nad Rusy potvrdit, když jsme teď v roli favorita," vyzývá Špaček a stejně jako před Rusy nechtějí trenéři prozrazovat, jestli se v brance objeví Pavel Francouz, nebo Dominik Furch, jenž včera vychytal nulu.

„Bude chytat gólman," rozesmál se Špaček. Jinak by sestava měla zůstat stejná. „Mohli bychom víc zapojit sedmého beka Douderu a taky poslat do hry třináctého útočníka Zaťoviče, protože nějaké síly nám ubyly. Věřím, že to rozložíme a sil budeme mít dost. Včera nám čtyři pětky šlapaly, jak měly. Rusové naopak dojeli na to, že hráli jen na tři formace a ke konci jsme je v osobních soubojích přetlačili," všiml si Špaček.

Utkání s Lotyšskem začne v 19:15 SELČ, přímý přenos vysílá ČT Sport. Podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Jan Škvor (Moskva), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..