Rubriky:

MS 2016

Znarok odmítá paniku i černé scénáře. Na Den vítězství chce potěšit ruský lid

9. května 2016 10:01 - Moskva

Celé Rusko v pondělí chystá mohutné oslavy Dne vítězství. Hokejová sborná k nim chtěla přispět už s předstihem. Po nezvládnuté premiéře s Českem už ani neměla kam couvnout, jenže i výhra 6:4 nad Kazachstánem se rodila těžce.

 

Grigory Dukor, Reuters

„Nastal čas se probrat, nebo volat záchranku," stálo v komentáři listu Sovětskij sport po prohře Rusů 0:3 v úvodním utkání. „Náš první zápas proti Česku byl hodně emotivní, nervózní. Proti Kazachstánu jsme už byli trochu klidnější, ale opět jsme udělali hodně chyb. Začali jsme ale dávat góly, což nám přineslo úlevu," tvrdil kapitán Pavel Dacjuk.

Když nováček elitní skupiny v divoké přestřelce vyrovnával začátkem třetí třetiny na 4:4, přes deset tisíc diváků v hledišti působilo hodně vystrašeně. Ruští hráči na ledě ale došli s vypětím všech sil k vítězné tečce. „Asi bych neměl dostat čtyři góly, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli a udělali na turnaji první krok správným směrem," uvedl brankář Sergej Bobrovskij.

„Možná nás trochu svazuje vědomí, že hrajeme tolik očekávaný a sledovaný turnaj před domácími fanoušky. Když se ale uvolníme a první vítězství by k tomu mělo pomoci, dokážeme hrát svůj hokej," tvrdí Dacjuk, jenž má ještě v živé paměti, jak při ZOH v Soči před dvěma lety domácí uvízli ve čtvrtfinále.

Celé Rusko pak děsí vzpomínka na absolutní krach sborné na MS 2000 v Petrohradu, kdy se nedostala vůbec do čtvrtfinále. „Nepanikaříme, mužstvo najde svou tvář. Nemalujte černé scénáře, další dny budou lepší a lepší. V pondělí bude celá země slavit, první dárek od nás dostala a v pondělí chceme i proti Lotyšsku přidat další výsledek, který potěší ruský lid," říkal trenér Oleg Znarok.

Martin Kézr (Moskva), Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..