Rubriky:

MS 2017

Francouze hokejový šampionát příliš neláká

26. dubna 2017 10:58 - Paříž/Praha

Francie je sice spolupořadatelem letošního světového šampionátu v hokeji, ale většinu jejích obyvatel tento sport nijak nevzrušuje. Tomu také odpovídá mizivý zájem o vstupenky na pařížskou část turnaje, který začne 5. května. Zatímco v Kolíně nad Rýnem už jsou mnohá utkání vyprodaná, v pařížské hale s kapacitou 14 500 míst je stále ještě vstupenek dost. A to například i na zápas českého týmu s Kanadou, na který by se jinde po lístkách jen zaprášilo.

 

Sport.cz

Ve Francii se bude o titul hokejových mistrů světa hrát poprvé od roku 1968, kdy se uděloval zároveň s olympijskými medailemi v Grenoblu. V Paříži se hrálo naposledy před 66 lety, ale obyvatelům metropole nad Seinou dlouhé čekání zjevně nijak nevadilo. Vstupenky se prodávají ve formě balíčků už od loňska, na jednotlivé zápasy pak od poloviny února, ale žádné fronty se na ně nestojí.

Téměř vyprodaný je pouze zápas domácího týmu s Kanadou, který je na programu 11. května. Ostatní utkání domácí reprezentace, která obvykle hrává jen o udržení v elitní skupině, takový zájem nebudí. Na úvodní duel českých hokejistů s Kanadou jsou prodána jen lepší místa na hlavních tribunách, k dispozici jsou lístky v rohových ochozech i v horních partiích za brankami.

Stále jsou k dispozici desítky volných míst

Zřejmě před poloprázdným hledištěm se odehraje například zápas ČR se Slovinskem 12. května, totéž se týká zápasu domácího týmu s Běloruskem. Lístky na utkání Francie s Českem, které je na programu 14. května, se prodávají relativně slušně, k dispozici jsou ale stále desítky volných míst. Poměrně hodně volných vstupenek je také například na zápas Kanada - Finsko, který by byl v některé ze zemí hokeji zaslíbených rovněž dávno vyprodán.

O tom, jak odlišný vztah k hokeji mají obyvatelé letošních pořadatelských zemí, svědčí fakt, že v Kolíně nad Rýnem už na některé zápasy úvodní části turnaje nejsou žádná volná místa. Tamní hala má přitom vyšší kapacitu 18 500 diváků.

V Německu už nelze pořídit žádný z balíčků na všechny zápasy některého z týmů (tzv. týmový balíček), v Paříži jsou oproti tomu vyprodány tyto balíčky pouze na zápasy francouzské, kanadské a finské reprezentace. V Kolíně jsou také už zcela vyprodány lístky na úvodní duel Švédsko - Rusko; až na luxusní vstupenky do skyboxů už nejsou volná místa ani na na utkání domácích hokejistů s Američany, Švédy a Rusy.

ČTK

Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..