USA - Německo 1:2Hokejisté Německa si vyšlápli na favorita ze zámoří

11. Rieder 0 : 1
51. Murphy 1 : 1
54. Hager 1 : 2

Kolín nad Rýnem/Praha

Hokejisté Německa zahájili mistrovství světa, které pořádají společně s Francií, vítězství nad týmem USA 2:1. Zámořský favorit sice dokázal po polovině třetí třetiny dotáhnout manko, které měl od úvodního dějství, jenže pak rozhodl v přesilovce útočník Patrick Hager.

Závar před brankou během utkání mistrovství světa mezi USA a Německem.

Před vyprodanou arénou s 18 688 diváky sehrál domácí výběr s Američany zcela vyrovnanou partii. Úvodní minuty sice přinesly šance v podání zámořského týmu, ale šikula Gaudreau nenašel recept na překonání gólmana Greisse, Schmaltz trefil jen tyč a Keller nemířil přesně.

Do vedení tak mohli jít Němci. V 11. minutě až příliš dlouho váhal s uklizením kotouče z prostoru brankoviště Lee, důrazný Rieder mu ho sebral a s pomocí tyče pokořil strážce americké branky Howarda. Vzápětí hráli Němci přesilovku, ale neuspěli. Po jejím skončení vyhrál Greiss další minisouboj s Gaudreauem a McAvoy v další příležitosti minul.

Střelec úvodní trefy měl příležitost zvýšit ve 28. minutě, jenže Howard byl proti. Gólman Detroitu se zaskvěl následně i proti Mackovi. Ve 34. minutě se řítil do koncovky osamocený Copp, místo vyrovnání však zamířil mimo tři tyče.

Američané ale na kýžený gól na 1:1 přece jen dosáhli. Bjugstada sice ještě vychytal skvělý Greiss, přesně po 51 odehraných minutách však využil zakrytého výhledu německého brankáře Murphy a zacílil přesně k tyči. Vzápětí mohl dokonat obrat Lee, místo toho ale vrátil Němce na koně v početní výhodě pohotově tečující Hager.

Zámořský celek si tak vyrovnání užil jen necelé tři minuty. Howard pak vychytal Tiffelse. Závěrečné dvě minuty to Američané zkusili v šesti bez brankáře, Němci však cennou výhru uhájili.

Skupina A - Kolín nad Rýnem
USA - Německo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. C. Murphy (Larkin, Nelson) - 11. Rieder (Reimer, Kahun), 54. Hager (D. Seidenberg, Gogulla). Rozhodčí: Gouin (Kan.), Kubuš (SR) - Sormunen (Fin.), Suchánek (ČR). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 18.688.
USA: Howard - DeKeyser, C. Murphy, Hanifin, Trouba, T. van Riemsdyk, McAvoy, Brickley - Lee, Eichel, Gaudreau - Nelson, Larkin, Bjugstad - Keller, Dvorak, Schmaltz - Greenway, Copp, Compher - Bjork. Trenér: Jeff Blashill.
Německo: Greiss - Müller, D. Seidenberg, Abeltshauser, Krueger, Hördler, Reul - Macek, Kahun, Rieder - Ehliz, Tiffels, Reimer - Gogulla, Hager, Schütz - Y. Seidenberg, Fauser, Kink - Plachta. Trenér: Marco Sturm.