Rubriky:

MS 2017

Návštěvnost hokejového MS v Paříži zatím zachraňují Češi

7. května 2017 10:26 - Paříž

Hokejové mistrovství světa v jeho pařížské části zatím podle očekávání diváky příliš netáhne. Zatímco v Kolíně nad Rýnem sledovalo tři z pěti odehraných zápasů přes 18 000 diváků a Lanxess arena byla prakticky vyprodaná, v Bercy zatím situaci v ochozech zachraňují čeští fanoušci. Dosavadní maximální návštěva je 8834 diváků na utkání Česká republika - Kanada, které sledovalo více fanoušků než premiérový duel domácí reprezentace proti Norsku.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Máme tu víceméně domácí prostředí. Mám pocit, že Češi trošičku zachraňují návštěvnost ve Francii. Jsme za to samozřejmě rádi, oproti pátku jsme navíc i vyhráli. Napadaly nějaké góly, lidé se mohli bavit," řekl trenér národního týmu Josef Jandač po sobotní výhře 6:1 nad Běloruskem. Zápas sledovalo 6635 diváků a drtivá většina z nich byla opět z různých koutů České republiky. "Jen bych jim přál ještě lepší počasí, aby v Paříži měli možnost někam se podívat," poukázal Jandač na víkendové deštivé přeháňky.

Podporu fanoušků si užívají i hráči. "Nečekal jsem, že tu bude tolik Čechů. Byli skvělí, pomohli nám. Škoda, že nebyla zaplněná celá hala, ale to se tady ve Francii dalo čekat," řekl obránce Radko Gudas a podobně se vyjádřil i útočník Lukáš Radil. "Vůbec mě nenapadlo, že by jich mohlo přijít tolik. Připadal jsem si tady pomalu jako v Praze," pousmál se český útočník.

Pařížská AccorHotels arena má pro hokejový šampionát kapacitu 13 437 diváků a francouzští pořadatelé již před začátkem turnaje přiznali, že o vstupenky není příliš velký zájem. Téměř vyprodaný by měl být jen zápas domácího týmu s Kanadou, který je na programu 11. května. V Bercy se odehraje 28 utkání základní části a dvě čtvrtfinále, medailové boje se uskuteční v Německu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..