Rubriky:

MS 2017

S kým v brance na Rusy? Trenéři nejsou kovboji. Složení útoků se mění, lídři musejí začít šlapat

17. května 2017 12:06 - Paříž

Trenéři české hokejové reprezentace tají, jestli do čtvrtečního čtvrtfinále MS proti Rusku nastoupí v brance Pavel Francouz, nebo Petr Mrázek. Ve složení útočných formací každopádně dojde ke změnám, do té první se k Voráčkovi se Sobotkou posune Jan Kovář. Tomáš Plekanec bude hrát ve čtvrté lajně.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Debatovali jsme o tom, kdo se v brance objeví, dneska to ale neprozradíme. Rozhodli jsme se to veřejně neříkat. Pořád máme do zápasu dost času a první se to dozvědí hráči," řekl po dnešním hodinovém tréninku asistent reprezentačního trenéra Václav Prospal.

„Není to o tom, že by se někdo z nás trenérů ráno probudil a jako kovboj vystřelil od pasu, kdo bude chytat. Rozhodneme se pro brankáře, který nám dá největší možnost vyhrát," pokračoval Prospal, že se trenéři o brankáři nerozhodují podle soupeře, kterému národní tým čelí.

Jak Češi nejspíš nastoupí proti Rusku:
Mrázek (Francouz) - Gudas, Šimek, Jeřábek, Šulák, Rutta, Kempný, Krejčík - Voráček, Jan Kovář, Sobotka - Pastrňák, R. Hanzl, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Plekanec, T. Zohorna - Radil.

Změny každopádně nastanou ve složení útočných formací. Trenéři totiž nejsou spokojení s dosavadní produktivitou. A nejde jen o úterní souboj se Švýcarskem, v němž se jako jediný zapsal mezi střelce Roman Červenka.

„Chceme vylepšit produktivitu celého mančaftu, na jeden gól se těžko vyhrává. Jestliže první dvě pětky netáhnou mančaft tím stylem, jakým by to mělo do jednoho z nejdůležitějších zápasů směřovat, je určitě na místě udělat změnu," uvedl Prospal.

Hanzl k Pastrňákovi s Červenkou

Novým centrem první lajny tak bude Jan Kovář, který s Voráčkem nastoupil už v úvodním zápase skupiny s Kanadou. Do středu druhé formace k Pastrňákovi s Červenkou trenéři vytáhli Robina Hanzla.

„Museli jsme něco změnit, celý turnaj hledáme optimální složení útočných formací. Musíme ho najít co nejdřív. Od první lajny čekáme daleko víc. Každý tým potřebuje, aby jeho lídři šlapali, mužstvo vedli a byli produktivní. Vždyť čas na ledě dostávají. Kluci si to uvědomují, snaha se jim nedá upřít. Ale potřebujeme to ukázat na ledě," burcuje Prospal.

Jako třináctý útočník bude připraven Lukáš Radil, do hry se dostane sedm beků, včetně Libora Šuláka, jenž v úterý proti Švýcarům na MS debutoval. Šulák vytvoří druhý obranný pár s Jakubem Jeřábkem. Do hry nezasáhne zadák Tomáš Kundrátek a forvard Tomáš Hyka.

Jan Škvor (Paříž), Sport.cz

Který český brankář podle vás nastoupí ve čtvrtfinále MS proti Rusku?


Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..