Rubriky:

MS 2017

Slabošství, lidi zuří! Lukašenka znechutili běloruští hokejisté na MS. Čím jim pohrozil?

26. května 2017 11:55 - Minsk/Praha

Slabošské výkony, peníze ze státního rozpočtu si laskavě odpracujte! Běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka pořádně vytočilo vystoupení tamější hokejové reprezentace na právě skončeném mistrovství světa, kde Bělorusko obsadilo až konečné třinácté místo. Muž, jenž své zemi vládne tvrdou rukou již dvě desetiletí, ostře zkritizoval stav běloruského hokeje a hráčům pohrozil, že bez adekvátních výkonů můžou zapomenout na dobré výplaty.

 

Pool, Reuters

Lukašenko na čtvrteční poradě přirovnal hokej ke státní ideologii. „Ideologie není přednáška. Na přednášku přijde nejvýše 500 lidí. Hokejová utkání sledují milióny!" prohlásil.

Vyjádřil znechucení nad neúspěchy reprezentace, která druhým rokem zápolí na hraně vyřazení z elitní skupiny mistrovství světa, a to se na hokej vynakládá 18 procent ze státních výdajů na tělesnou výchovu a sport.

„Pětina peněz jde na jeden druh sportu. Ale výsledek není žádný!" rozhořčil se prezident. „Místo hrdosti na naši vlajku fanoušci prostě zuří. Souhlasím s nimi, že to byly naprosto slabošské výkony, bez týmové hry, ani nemluvě o individuálním mistrovství."

Peníze z rozpočtu si laskavě odpracujte!

Bělorusové na ledu podle hlavy státu nepůsobili dojmem, že jdou do bitvy, ale že si jen odskočili zabruslit. „Dokonce jestli prohrajete, ale dáte do toho celou duši, lidé vám odpustí," řekl s výtkou, že tým působil dojmem poražených ještě před začátkem utkání.

„Nebudou žádné peníze, dokud neposkytnete normální výsledek. Bude výsledek, bude výplata. Když si vyděláte sami, bez státních dotací, prosím. Ale jestli berete peníze z rozpočtu, laskavě si je odpracujte!" vzkázal hokejistům.

Běloruský prezident se prezentuje jako zdatný sportovec, je fanatickým vyznavačem ledního hokeje a šéfem běloruského olympijského výboru. Někdejší absolvent zemědělské akademie a bývalý vojenský politruk se dlouhá léta věnoval řízení zemědělského družstva, než počátkem 90. let začal budovat politickou kariéru.

Hokejové mistrovství světa v roce 2021 budou hostit společně Bělorusko a Lotyšsko.

škv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..