Skvělý Hronek načal Nory. Nejlepší zápas v kariéře? To nevím, usmíval se

Bratislava

Dvě rány a dvě gólové oslavy. Obránce Filip Hronek se stal v druhém zápase národního týmu na MS proti Norům ústřední postavou první třetiny. Po pouhých sedmi minutách hry nasměroval české hokejisty k pohodlné výhře 7:2.

Češi rozstříleli Nory a týmu stoupla sebedůvěraVideo: SPORT.CZ

Odstartoval jste střelecký koncert. Jak byste popsal oba gólové momenty?

Měl jsem štěstí, že to tam propadlo. Voras (Jakub Voráček) mi to tam dobře dal, našel mě nahoře a já jenom vystřelil. Při druhém gólu jsem zase dostal nabito od Kubaldy (Dominik Kubalík) a trefil jsem to.

Lepší vstup do utkání jste si snad nemohli ani přát.

Jsme rádi za vítězství, ale nebylo to jednoduché, i když je výsledek nakonec 7:2. Bylo dobré, že nám to tam padlo než pak složitě tlačit do plných. Čím déle by to bylo 0:0, tím by to bylo pro ně lepší. Měli jsme dobrý pohyb, dobře na ně nastoupili na začátku a padli nám tam góly.

Čeští fanoušci měli s Norskem hodně důvodů k radosti.

Ve dvou zápasech jste nasázeli dohromady dvanáct gólů. Co říkáte na výbornou střeleckou produktivitu?

Jsme rádi, že nám to tam padá. Snad to udržíme do dalších zápasů. Samozřejmě dvě výhry jsou super, ale je teprve začátek a musíme makat pořád takhle dál.

Byl zápas s Norskem zatím vaším nejlepším v kariéře?