Slovensko - Kanada 5:6Hokejová tragédie! Statečný výkon domácích zlomil favorit až v samotném závěru

Gól Marka Stonea v přesilové hře necelé dvě sekundy před koncem zápasu rozhodl o vítězství Kanady nad Slovenskem 6:5 na mistrovství světa v Košicích. Nadšeně hrající Slováci dvakrát vedli o dvě branky, po trefě útočníka Vegas, dnes slavícího 27. narozeniny, však podruhé na turnaji prohráli. Kanada si naopak připsala druhou výhru a posunula na druhé místo tabulky skupiny A.

Anthony Cirelli (druhý zleva) střílí gól Kanady v utkání proti Slovensku.

Domácí výběr začal proti favorizovanému soupeři aktivně a byl za to odměněn. V 8. minutě posunul Slováky důrazný Sukel do vedení a o 64 sekund později se po rychlém protiútoku prosadil Liška.

Dva inkasované góly Kanadu nabudily, zámořští hráči přidali a ještě v první třetině vyrovnali. Nejprve se prosadil Mantha a poté v přesilové hře Theodore.

Nagy využil přesilovku

Na přelomu první a druhé třetiny Slováci nevyužili téměř minutovou přesilovku pět na tři, v pokračující klasické výhodě ale překonal Murrayho tečovanou střelou Nagy. V 26. minutě navíc vrátil domácím dvoubrankové vedení svým druhým gólem Liška.

Kanaďané ale i tentokrát dokázali odpovědět. V přesilovce snížil Marchessault a následně vyrovnal Cirelli. Ve 33. minutě se diváci ve vyprodané Steel areně radovali z páté slovenské branky, ale jen krátce. Rozhodčí totiž po kontrole na videu Tatarův gól neuznali kvůli kontaktu Pánika s kanadským brankářem.

Kanadský brankář Matt Murray likviduje šanci slovenského útočníka Richarda Pánika.

Rozhodl Stone

A hráči Javorových listů se následně poprvé dostali do vedení. Rybára prostřelil Stecher a do branky Slovenska se postavil Čiliak. I domácí se ale s nepříznivým průběžným výsledkem dokázali vyrovnat a Sukel srovnal na 5:5. Jeho střelu si do branky srazil Severson.

Hrdinou utkání se nakonec stal Stone, jenž v samém závěru potrestal Černákovo vyloučení a třetí využitou přesilovkou rozhodl o výhře Kanady.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Slovensko - Kanada 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Sukel (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc, Lunter), 52. Sukel (Marinčin) - 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (Reinhart, Theodore), 37. Stecher (Turris, Severson), 60. Stone (Chabot). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Björk - Malmqvist (oba Švéd.), Oliver (Kan.). Vyloučení: 5:6, navíc Severson (Kan.) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 7420.
Slovensko: Rybár (37. Čiliak) - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch - Pánik, Krištof, Tatar - Nagy, Sukel, Studenič - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter. Trenér: Craig Ramsay.
Kanada: Murray - Stecher, Chabot, Severson, Nurse, Montour, Theodore, Fabbro - Stone, Strome, Marchessault - Reinhart, Couturier, Cirelli - Mantha, Turris, McCann - Joseph, Henrique, Jost - Dubois. Trenér: Alain Vigneault.