Živě

Dvě činnosti, v nichž Čechy tlačí bota. Trenéři požadují zlepšení od Simona s Chytilem

14. května 2019 14:52 - Bratislava

Pondělní první prohra na světovém šampionátu proti Rusku ukázala trenérům české hokejové reprezentace několik nedostatků, na kterých budou muset se svými svěřenci zapracovat. Těmi nejzásadnějšími jsou nefungující přesilovky a nízká úspěšnost na vhazováních u dvou centrů.

Sport.cz

„Vhazování trénujeme pořád, ale některým hráčům pořád dělají problémy," říkal den po nezdaru se sbornou asistent trenéra české hokejové reprezentace Robert Reichel, někdejší vynikající střední útočník.

Zatímco Jan Kovář s Tomášem Zohornou proti Rusům víc buly vyhráli, než prohráli, zbylí dva centři Dominik Simon a Filip Chytil měli úspěšnost vyhraných buly slabou - útočník Pittsburghu 35 procent, benjamínek týmu dokonce ještě o deset procent nižší... „Věnujeme se tomu furt, povídáme si o tom, na ledě to ale hráči musejí odehrát sami," ví Reichel.

Dominik Simon.

Vlastimil Vacek, Právo

Ani přesilovky zatím nejsou silnou českou zbraní. Z jedenácti početních výhod ve třech zápasech využili Říhovi svěřenci jedinou; proti Norsku. S úspěšností 11 procent jim po pondělním programu patří až dvanácté místo, hůř jsou na tom jen Norsko, Dánsko, Velká Británie a Itálie.

Co všechno o vhazováních a přesilovkách řekl Robert Reichel, se dozvíte v přiloženém videu.

Jarmila Bastlová (Bratislava), Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..