Rubriky:

MS 2019

Živě

Ďaloga po ráně pukem do obličeje tento týden na MS hrát nebude, ještě ale nekončí

15. května 2019 13:26 - Praha

Slovenský hokejový obránce Marek Ďaloga, který se zranil v druhém zápase na mistrovství světa, v tomto týdnu domácí reprezentaci nepomůže. Další zapojení třicetiletého bývalého hráče Pardubic a pražské Sparty do turnaje ale vyloučené není.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Ďalogu v utkání proti Finsku v 35. minutě zasáhl puk do obličeje a s krvavým zraněním okamžitě opustil ledovou plochu. V nemocnici následně podstoupil operaci, podle neoficiálních informací má zlomenou jednu z kostí v obličeji.

"Dnes jsme absolvovali kontrolní vyšetření ve fakultní nemocnici. Léčba probíhá v pořádku, bez komplikací. Marek trénuje individuálně, ale s ohledem na možné komplikace do konce týdne nenastoupí," uvedl lékař slovenského týmu Ján Grauzel.

"Je tam malá šance. Uvidíme, co bude. Není úplně vyloučeno, že by se mohl vrátit," řekl generální manažer Miroslav Šatan.

Ďaloga nebude určitě hrát dnes proti Německu a poté ani proti Francii a Velké Británii. Teoreticky je možný jeho start v úterý 21. května proti Dánsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..