Živě

Dánové na MS přišli o největší hvězdu Ellera

15. května 2019 15:20 - Košice

Hokejisté Dánska přišli na mistrovství světa na Slovensku o svoji největší hvězdu. Po třech odehraných zápasech v základní skupině A tým opustil útočník Lars Eller z Washingtonu. Jeden ze dvou hráčů z NHL na dánské soupisce byl s trenéry domluvený, že s ohledem na svůj zdravotní stav v Košicích nastoupí právě jen do tří zápasů.

 

David W Cerny, Reuters

"Jsme v situaci, kdy je jen malé riziko, že bychom sestoupili," uvedl Eller pro TV 2 Sport. Vysvětlil, že na Slovensko přijel i přesto, že není zdravotně stoprocentně fit. "Můj odjezd může přinést i dobré věci. Mladí hráči budou mít větší zodpovědnost. Moje pocity jsou smíšené, ale teď potřebuji čas na uzdravení, léčbu a odpočinek," dodal Eller, který se vloni v dresu Capitals stal prvním dánským držitelem Stanleyova poháru.

Třicetiletý Eller je momentálně nejproduktivnějším dánským hráčem na turnaji, dosud nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. Seveřané jsou v tabulce skupiny A s pěti body čtvrtí, ještě je čekají souboje s Finskem, USA, Kanadou a Slovenskem.

ČTK

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..